Gelmiş geçmiş en karizmatik karakterler listesinde yer alan bir kahramanı oynamak başarıdır. Hayatınız kurtulur, geek aleminde efsane olursunuz, Comic-con’larda tanrılaştırılırsınız falan. Peki iki karakteri ama öyle böyle değil iki dev efsane karakteri özgeçmişinde taşıyor olmak nasıl bir şeydir? Onu Harrison Ford biliyor. Hem Star Wars evrenine dönüşüyle hepimizin geekgazm yaşamasını sağlayan, serseri karakterlerin atası ve tartışmasız en iyisi Han Solo; hem de nice gençlerin arkeoloji okumasına nice efsane karaktere ilham kaynağı olacak kadar büyük Indiana Jones adam. Yani kısaca Harrison Fordu’u anlatacak sıfat bulamıyorum geekler. Disney’in de bulamadığı yeni açıklamalarından belli oldu.

Indiana Jones

Indiana Jones 5’in en azından düşünce aşamasında olduğunu daha önce paylaşmıştık. Indiana Jones yapımcılarından Frank Marshall Total Film’e dergisine filmle ilgili açıklamalarda bulundu. “Çok fazla konuşma dönüyor. Biz daha kendi aramızda oturup konuşmadık. Öyle veya böyle bir şekilde biz bu konu üzerine oturucağız. Eninde sonunda biri bu değneği taşıyacaktır.” şeklinde konuşan Marshall’ın bu röportajdaki en baba açıklaması ise şu: “Biz James Bond gibi bir film çekmiyoruz ki, bambaşka birine Indiana Jones diyelim. Bunu bir şekilde çözmemiz lazım”. Bu açıklamayla beşinci filmde Indiana Jones’u kim oynayacak sorusu kapanırken, eğer film çekilirse yine Harrison Ford’u yine efsane karakteri canlandırırken izleyeceğiz anlamına geliyor, ki bu çok mutluluk verici.

Ama burada esas olay dördüncü -ve serinin en kötü- filmde bile filmin temposunu yakalamakta zorlanan Ford’a Indiana Jones diyip, başka bir karakter üzerinden nasıl bir Indiana Jones filmi çekebilirsiniz. Yeni bir gayri meşru Indiana Jones Jr bulmak? Indiana Jones’u bir sıfatmış gibi kullanıp, orijinalinin yeni kahramana devretmesini sağlamak? Klonlama? Hadi teorisyenler klavye başına. Bunlardan daha iyisini yapacağınıza şüphem yok.

Peki değerli geekler Harrison Ford’u yine şapka ve kamçıyla görmek sizi de heyecanlandırmıyor mu?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.