Bunca yıldır “dizideki karakterler filme çıksın” ya da “filmdekiler dizilere konuk olsun” diye çok didindik, sesimizi duyurmaya çalıştık. İki evreni birleştirsinler diye yırtındık, “Her şey bağlı” mesajlarına rağmen önümüze konanı yemekten başka çaremiz kalmadı. Ancak an itibari ile bu dosya tamamen rafa kaldırılmaya hazır. Zira Marvel Sinematik Evreni ve Dizi Evreni arasındaki buzlar nihayet eriyecek gibi duruyor.

Hatırlayacak olursanız yıllardır iki evren arasındaki alışverişin en fazla Agents of SHIELD’da Phil Coulson, Nick Fury ve Lady Sif ile kısıtlı kaldığı bir dizi-film geçmişimiz vardı Marvel tarafında. Haliyle de biz hayranlar olarak iki sektör arasında bazı işlerin bu kadar zor olmaması gerektiğine dair feryatlar bir hayli yüksekti şu vakte kadar. Ha, tabii içini bilmediğimiz anlaşma dünyalarına atsak da suçu, içten içe hep bu anın gelmesini beklercesine yıllarımızı verdik. Eh, nihayet de Netflix, Hulu ve Amazon gibi şirketlere kafa tutarak tek başına bir yayın platformu oluşturmakta kararlı olan Disney, artık iki evren arasındaki ilk somut köprüyü kurmaya hazır gibi. Çünkü Loki ve Scarlet Witch’in solo dizileri yolda!

tumblr_p5y915lPkL1stbkjno2_1280

Disney, kuracağı yeni platformunda yayınlamak üzere iki dizi siparişini verdi, üstelik yukarıda bahsettiğimiz dizi-film eşitliğini sağlayacak bir koşul ile: Bizzat Marvel Sinematik Evreni’nde kim oynuyorsa, dizilerde de o kişiler rol alacak. Evet; yani kısaca Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen bu iki solo dizinin gözdesi olarak yerlerini alacaklar. Hatta aynı Variety haberine göre altı ila sekiz bölüm arası bir sezon uzunluğu her iki dizi için de planlanmaktaymış. Zaten bu altı ila sekiz bölüm muhabbeti de, her iki dizinin de birer sezondan fazla ilerleme konusunda net bir karara varılmamış olması. Ancak başarıya ulaşıp reytingi coşturabilirlerse -ki Hiddleston ve Olsen ile bu çok mümkün- birden fazla sezon yapmamaları için hiçbir sebep yok ortada.

Fakat gel gelelim henüz bu karakterlerin geçmişini mi yoksa şu anki kaldıkları yerden itibaren ilerleyecek planlı yaşam hikayelerini mi izleyeceğiz, henüz hiçbir detay belli değil bu konu dahilinde. Sadece 2019’un sonlarına doğru seyirciye sunulması bekleniyor, o kadar. Daha fazlası için bekleyip görmemiz gerekecek.

Adının Disney Play olacağı söylenen bu platformun, daha halka açılmadan böyle projelerle gelmesi sizce nasıl bir hamle? Netflix kadar geniş bir kitleye ulaşabilmesi için bu hareketler yerinde mi? Yoksa, sadece Disney yapımları olacağı için Netflix olma yolunda çok fırın ekmek mi yemesi gerekiyor?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.