Aslında dönüp bakınca şimdi hiç de öyle gözükmüyor; ama Agents of SHIELD’ın ciddi anlamda risk olarak görüldüğü bir dönem vardı iki sene önce. 2013’te dizi ilk gala yaptığında bırakın Marvel Cinematic Universe’i, süper kahraman türü henüz TV’de kendini bu denli kanıtlamamıştı. Yani tahayyül edin, ortada ne Flash vardı, ne Gotham, ne Constantine, ne iZombie… Üstüne üstlük dizi MCU’nun arka sokaklarına odaklanıyordu; yani şöyle süper kahramanlı bir kadrosu bile yoktu. Normal adamlar, normal işler yapıyorlardı.

Bir süre boyunca dizi bu yüzden sorgulandı, ABC’nin ikinci sezonu verip vermeyeceği sorgulandı, reytingler düştü… Sonra Winter Soldier geldi başımızda. Dizi bir anda hem temposunu, hem de tonlamasını değiştirdi. Eleştirmenler başka şekilde konuşmaya başladılar, reytingler stabilize oldu. Derken buradayız. An itibariyle Entertainment Weekly’nin haberine göre ABC dizinden öyle memnun ki, bir “spin-off” üretilmesi için düğmeye basmış vaziyette. Evet, yanlış okumadınız, Agents of SHIELD’a kardeş geliyor!

MARVEL'S AGENTS OF S.H.I.E.L.D.

Daha önce Once Upon a Time ve Once Upon a Time in Wonderland’i yan yana yayınlayan ABC bunun bir hata olduğunu kabul ettiği için bu yeni yan dizinin ya yaz sezonunda, ya da sene başında Agent Carter için yapıldığı gibi Agents of SHIELD’ın kış arasında yayınlanacağı konuşuluyor. Yani iki dizinin aynı anda yayınlanması şu an küçük bir ihtimal; fakat konusunun diziyle paralel ilerleyeceği de söylenenler arasında. Yani bir dönem dizisi daha gelmeyecek kuvvetle muhtemel.

Peki konu ne olacak? O tamamen gizli tutuluyor, fakat dedikodulara göre sezon sonuna kadar spin-off’un nereden geleceği çok net belli olacakmış. Bu yeni bir karakter gelecek anlamına gelmiyor illa ki, şu ana kadar gördüğümüz karakterlerden birisi çok kendi dizisine yakın hareketler de yapmaya başlayabilir. An itibariyle bu husustaki en büyük adaylar şüphesiz Deathlok ve Mockingbird; ikisi de çizgi romanlarda çok köklü geçmişleri olan, hatta kendi serilerini taşımış isimler. Üstelik Coulson ve Peggy Carter’ın aksine iki karakter de neticede bir süper kahraman olma avantajını taşıyorlar. Bunların haricinde bir de “Inhumans dizisi?” lafı görüyorum sağda solda ama, Marvel şu an bir Inhumans dizisi çekiyor zaten, adı da Agents of SHIELD… Siz ne diyorsunuz? Kimin kendi dizisi gelse şükela olur?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Yorum

  1. İnternette bir yerlerde (Sanırım Comic Book Resources’ta) spin-off dizisinin REAL S.H.I.E.L.D. ile ilgili olabileceğini okumuştum. Ama pek sanmam. Çünkü REAL S.H.I.E.L.D. ile ilgili her şeyi zaten Agents of S.H.I.E.L.D.’da görüyoruz. Ama sizin de yazdığınız gibi sezon sonunda öğrenecekmişiz. Belki de REAL S.H.I.E.L.D. ile ilgili bilmediğimiz şeyler öğrenebiliriz sezon sonunda.

  2. Bence Agents of S.H.I.E.L.D. önümüzdeki sezon, Inhumans’a doğru değil de daha “Secret Warriors” tarzı bir yönde gidebilir, eğer öyle olursa da spin-off’un Inhumans olması olası. veya tam tersi de geçerli.

  3. Bana kalırsa SWORD ile ilgili dizi çekebilirler ya da secret warriors ki secret warriors olma ihtimali yüksek. Zaten gonzales nick furynin kutusunda süper insan arıyor. Aynı çizgi romandaki gibi bunlar toplanıp süper güçleri olan ajanlar olabilirler

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.