Eğer Adi Shankar ismi bir yerlerden tandık geliyor ama tam da nereden geldiğini çıkartamıyorsanız, sizi kervanın sonlarına doğru alalım: Zira yalnız değilsiniz. Shankar, Hollywood’da bir süredir iş yapan, ama sesini daha ziyade Hollywood dışı projeleriyle çıkartan bir adam. Mazisinde Dredd, Broken City, Lone Survivor gibi işlerin yapımcılığı var. Ama siz onu tanıyorsanız, muhtemelen yapımcılığını üstlendiği kısa hayran filmlerle tanıyorsunuz.

Shankar bu dakikaya kadar The Punisher, Venom, Judge Dredd, Power Rangers ve James Bond evrenlerinde geçen, içinde de epey şöhretli isimlerin bulunduğu kısa filmler çekip vizyona sürdü. Bu, ona pek çok filmin yapımcı koltuğunda yer verdi aslında, ama en büyük ödülünü şimdi sunuyor gibi gözükmekte. Shankar, an itibariyle biri resmi yeşil ışık almış, birini ise kovalamakta olduğu iki müthiş dizi projesiyle meşgul.

Resmiyet kazananla başlayalım. Shankar, 2017 bitmeden Netflix’te yayınlanacak bir Castlevania serisi üzerinde çalışıyor. Bilmeyenler için Castlevania, 80’lerde inanılmaz popüler olmuş, modern güne de Lords of Shadow oyunlarıyla az buçuk taşınmış efsane oyun serilerinden biri. Özünde 30’ların Universal korku filmlerinde bulunan tüm ögelere karşı mücadele veren bir sülaleyi konu alıyor. Mumyalar, Frankenstein’lar, Dracula… Her şey var seride. Üstelik buradaki iyi haber, Shankar’ın bunu 30 dakikalık bir animasyon dizisi olarak yapacak olması. Başrolde de o bahsettiğim meşhur sülaleden bir Belmont olacak. Bu da iyi.

Shankar’ın öteki projesi ise bir Power Rangers dizisi. Shankar henüz bu projeye bir ev bulmuş değil, ancak halihazırda eski Power Rangers dizilerini yayınlayan Netflix’i istiyor. Yeni film bu sene çıkacağı için, yüksek profilden faydalanmayı da umuyor. Kafasındaki şeyi daha lineer anlatımlı, “Dragon Ball Z + Power Rangers” denklemiyle izah edebilinecek bir şey olarak anlatmakta Amerikalı yapımcı. Bu biraz uçuk bir fikir gibi, onay alır mı bilinmez. Ama açıkçası onun elinden bir Power Rangers izlemek isteriz. Yaptığı kısa film hayvan gibi bir şeydi çünkü…

Peki siz ne diyorsunuz Shankar projelerine geekler? Coşku seviyesi?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.