Agents of SHIELD ile ilgili problemlerinizin olması mümkündür. Her ne kadar dizi 16. bölümünden, yani Captain America: The Winter Soldier’ın devirdiği domino taşlarından sonra bir hayli kalitelileşse de hâlâ kaybettiği izleyicilerin bir bölümünü geri kazanamamış olabilir. Bu konuda bir problemim yok. Neticede çoğumuzun “ileride iyi olacak” bir diziye gömecek vakti olmayabilir, o ilk 16 bölüm de sizi açmamış olabilir. Fakat şimdi, burada, Geekyapar çatısı altında size bir teminat veriyorum: Agents’ı geçen sezonun ortasında bırakmış olsanız dahi, ikinci sezonuna kesinlikle bir kere göz atacaksınız. Zira dizinin kadrosu an itbariyle yirmi kadar daha fazla epikleşti. Geek dünyasına az buçuk bulaşmışsanız su götürmez bir şekilde hastası olduğunuz insanlar arasında yer alan bir kişi gelecek sezon Agents of SHIELD’ın kadrosunda yer alacak: Lucy Lawless. Yani Zeyna. Yani D’Anna Biers. Yani Lucretia. Yani Diane Lewis.

Hepimizin çocukluğuna savaşçı prenses Zeyna olarak meşhur zılgıtı ve dairesel silahıyla giren Lucy Lawless, uzun süre irili ufaklı yan roller aldıktan sonra Battlestar Galactica’nın kurnaz saylonlarından biri olan D’Anna Biers olarak tekrar gönlümüze taht kurmuştu. Sonrasında Spartacus: Blood and Sand’de Lucretia rolünü üstlenen Lawless, pek çoğumuz için Spartacus’u izleme sebebiydi. Sizin ortamlarınızı bilmiyorum ama ODTÜ’nün bir erkek yurdunda Spartacus “abi Zeyna’nın soyunduğu dizi” diye yayıldı, onun teminatını verebilirim. Sonrasında Parks and Recreation’da da göz dolduran Lawless, TVGuide’ın özel haberine göre gelecek sene Agents of SHIELD’da henüz belirlenmemiş bir rolü üstlenecek.

Xena-Warrior-Princess0013

Fikrimiz? HELAL OLSUN MARVEL. Lucy Lawless ne derseniz deyin sağlam, karizmatik ve çekici bir oyuncu. Geçen sene Melinda May karakterini ne kadar güzel yazdıklarını düşününde Whedon & Tancharoen ikilisinin Lawless ile neler yapabileceklerini düşünüp ürperiyoruz. Üstelik Lawless ile birlikte kadro iyiden iyiye dayanılmaz bir cazibeye de bürünmüş oldu, zira geçen seneki Clark Gregg, Ming-Na Wen ikilisinin domine ettiği kadroya bu sene Lawless ile birlikte Patton Oswalt da katılacak. Şimdi anladınız mı “teminat veriyorum, kesin izleyeceksiniz” derken neyi kast ettiğimi?

Agents of SHIELD’ın ikinci sezonu bu sonbahar aylarında başlayacak. Sezon 22 bölümden oluşacak. İlk 10 bölümün ardından aynı saat diliminde Agent Carter yayınlanacak, sonra da ara vermede sezon finaline kadar 12 bölüm daha ekrana gelecek. İlk sezonu yaklaşık 17 milyon izleyiciyle açıp, sezon finalinde 8.5’a kadar gerileyen dizi, Marvel evreniyle direkt bağlantılı olmayı da sürdürecek.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.