Star Wars alemi bana kalırsa takip etmesi en güç şeylerden biri. Geeklik tarihinde uzun süredir yer alan ve her geçen gün dallanarak büyüyen bir radara sahip. Sadece filmlerle sınırlı kalmayan bu evrenin çizgi romanlarından tutun bilimum her türlü alana dokunduğunu görebilirsiniz. E bu durum da her şeyin takibini, çok sıkı fanları hariç diğer kişiler için biraz zorlu kılıyor. Evet gururlu bir Jedi ya da öfke dolu bir Sith olabilirsiniz, ama kabul edin; kontrol etmesi inanılmaz güç bir evren!

Star Wars külliyatı enine boyuna galaksilerce genişlemeye devam ededursun, hayranların takip ettiği bir seriden geliyor haberimiz. Biliyorsunuz ki Star Wars: Clone Wars isminde bir çizgi dizi var. Oldukça başarılı devamlılığı ile de kendini bir hayli yüksek oranlarda izletmeyi başarmıştı. Şahsen ben, büyük hevesle başlayıp sonrasında ipin ucunu kaçırdığım için pişmanlıkla yarı yolda tıkanmış biriyim. Bir yerden sonra bir tarafımı kırıp oturup izlemek bayağı zor bir iş haline gelince, artık gelişmelerini güncel haberler şeklinde takip etmeye çalışmıştım. (Ya sahiden ha, geek olmak çok zor abi, her şeyi izleyip okuma ihtiyacı çok kötü bir şey be!) 

Durun, durun; daha bitmedi. Ben daha Clone Wars’a yetişmek için kondisyon çalışırken bir de Rebels gelmişti ya, sormayın gitsin. Onu da aynı mantıkla takip kararı aldığımdan beri, kendimi fazla pişman hissediyorum. İzlemeye vakit bulamayınca bir burukluk hissediyor insan, anlayamazsınız… (Size de iyice dert yanar oldum, affola. Geekleri en iyi geekler anlar dedik, boynumuz bükük arkadaşlar.)

b8a805280da9c7f4e2d6a3787d8d3587

Ee bunca çizgi dizi ve daha onlarcası Star Wars evreninde hiper hızla önümüze fırlatıladursun, bu köşeden birtakım haberler geldi yakın zamanda. Clone Wars serisiyle ilk defa karşılaştığımız has padawan Ahsoka Tano’nun akıbeti bayağı çalkantıdaydı bu iki seri boyunca.

Yalnız dikkat! Spoiler olabilecek detayları görmek istemiyorsanız, bir sonraki paragrafa hemen bir hiper zıplayış yapın, zira izleseniz de izlemeseniz de haberlerden kaçınan biriyseniz, bunu görmek istemeyebilirsiniz. Order 66 ve Jedi Purge gibi durumlardan sağ çıksa da, hayranlar tarafından bir hayli sevilen Ahsoka Tano, şovu terk edince herkese bir hüzün doldu. Jedi Order’ı terk edişiyle diziden çıkışı senkronize olarak gerçekleşince, hayranlar oturup kara kara düşünmeye başlamışlar. Gerçi Rebels bünyesinde tekrar görsek de, Ahsoka’nın bu denli sevilen bir karakter olması, onu şova ya da en azından Star Wars evrenine nasıl geri getirebilecekleri konusunda hayranlara bir hayli dert olmuş. “Çizgi diziye geri dönemiyorsa, kanlı canlı filmlerde görelim be hocam!” diye çemkiren Ahsoka severler, bunun için Twitter’da hashtag bile açtılar. Hayır şaka değil, sahici. Hatta bizzat oyuncu seçimiyle sorularak vuku bulan bir olay bu!

asd

Gönüllerimizin sultanı Rosario Dawson’a bir Twitter kullanıcısı tarafından yöneltilen soru ve cevabı aynen böyle. John Kilker isimli kullanıcı, Dawson’ın Ahsoka Tano oynaması konusunu dile getirmiş. E bizim hemşire de durur mu, yapıştırmış koca bir ‘lütfen’i! Kendisinin de Ahsoka kararkterini oynama konusundaki hevesi üzerine bir yaygara koparan hayranlar, şimdiden olası bir kanlı canlı film için Dawson’ı öne sürmeye hırslı.

Ahsoka Tano’nun Clone Wars serisinde gördüğümüzden bu yana bir hayli sevilen bir karakter olmasıyla bu külliyattaki rolü de azımsanmayacak derecede önemli bir konumda. Hayranlar Ahsoka için Dawson istiyor, Dawson’ın cevabı hevesli bir şekilde olumlu, peki ya yapımcılar? Bari birileri de yapımcılara tweet atsın da, böyle bir olayın yolu yapılsın diye düşünen de yok değil hani. Kim bilir, belki bir gün karşımıza “Alın size yetişkin, kanlı canlı Ahsoka, hadi sağlıcakla!” diyerek çıkarlar, ne dersiniz? Ama daha da önemlisi, siz Dawson’a bu konuda tav mısınız? Geek aleminin kraliçelerinden biri olan hemşiremizi, bir de hiç eli değmediği Star Wars evreninde görmek sizi ne denli mutlu eder?

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.