Breaking Bad kainatın en iyi dizisidir. Biliyorum, kainatın tüm dizilerini izlememiş bir insan olarak fazlaca iddialıyım. Ama gelin görün ki izledikten sonra başka hiçbir şey düşünmeme imkan vermedi dizi. Sadece her bölümünden sonra kendimi içind bulunduğum heyecan, huşu, ihtişam ve büyülenmişlik deryası içerisinden kafamı kaldırıp “kainatın en iyi dizisi lan bu” diyebilirken buldum kendimi. O yüzden, insanların Better Call Saul için delirmelerini çok iyi anlayabiliyorum. Gerçekten.

Çünkü Breaking Bad, bitişiyle de efsane olan bir diziydi. Eğer uzayıp gitse, hafızalarımızda kötü yer edecekti. Kısa kesilse ağzımızda yarım bir tat kalacaktı. Breaking Bad tam ayarında sonlandı. O yüzden hiçbirimiz “bir 6. sezon gelse ya” diyemiyoruz iç rahatlığıyla. Ama kendimizi de durduramıyoruz, daha fazlasını da istiyoruz. Onu vermenin en iyi yolu da, dizinin ilgi çekici başka bir karakterine odaklanıp, onun hikayesini anlatmak. Bunun en iyi adaylarından biri de, suçluların avukatı değil, suçlu bir avukat olan Saul Goodman.

Breaking Bad ile aynı kanalda, 8 Şubat günü gala yapacak dizi ile ilgili çok fazla bilgi gelmemesinden dolayı da sabırsızlığımız baya dağları tepeleri aşacak noktaya gelmişti malumunuz. AMC dramatik diziler konusunda son birkaç senedir gerçekten çığır açıyor, Better Call Saul’un arkasında da yine efsane adam Vince Gilligan var; o yüzden beklentilerimiz gayet yüksek ve iyi bir şeyler göreceğimizden de aşağı yukarı eminiz ama bir şeyler de görmek istemiyor değildik.

En sonunda gördük! Geçen gün yayınlanan The Walking Dead’in reklam arasında Better Call Saul için bir fragman yayınlandı. Fragman tam anlamıyla bir “teaser”, çok kısa ve önemli şeyler göstermiyor. Fakat yine de içinizdeki ukteyi biraz kapatabilir. Hiç araya daha fazla girmeyelim, sizi Better Call Saul fragmanı ile baş başa bırakalım. Buyurunuz efendim!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.