Bu Hollywood’un reboot trendi sizi de germeye başladı mı? Kaç zamandır ne yazsam diye dolaştığım tüm sitelerde ya “güzel filmdi, şimdi dizi oluyor” ya da “eskiden popülerdi ya, şimdi yeniden yapılıyor” haberleri. Hayır neden herkes anlaşmış gibi aynı anda başlıyorlar onu anlamıyorum. Üç ayda bir ya da yılda bir çıksa şu haberler ne güzel olmaz mı? Yok illa beni delirtene kadar birbirinin aynı haberler olacak. Kusura bakmayın, bir anda size nefretimi kustum ama, ne yapayım?

Neyse efendim, bu sefer ki haberimiz Mel Gibson’ı Mel Gibson, Danny Glover’ı Danny Glover’ı yapan seriden geliyor. Evet “Cehennem Silahı/Lethal Weapon” serisi yukarıda bahsettiğim iki durumu birleştiriyor ve eskiden popüler olan bu güzel film, bu kez televizyon dizisi olarak yeniden yapılıyor. Eğer ki daha bir kaç gün önce Taken, A-Takımı, Men In Black vs. haberleri yapmamış olsaydım, büyük ihtimalle “Aaa ne güzel, sevdiğim bir film dizi olacak. Acaba nasıl olacak?” falan gibi bir yazı olurdu ama bugün şunun farkındayım ki, bir şey trend haline gelmişse içlerinden sadece bir-iki güzel iş çıkar, kalan pek çoğu ise boşa saçılan para ve kaybedilen zamanlar olarak trendin bitmesine sebep olur.

lethal_weapon_4_4

Peki Cehennem Silahı bu bir-iki güzel işten biri olabilir mi? Yapılan açıklamalara bakıp yorumlayalım. Hollywood Reporter’ın haberine göre dizimizin konusu şu şekilde: “Eski Teksas polisi ve deniz piyadesi Martin Riggs karısını ve çocuğunu kaybettikten sonra sıfırdan başlamak için Los Angeles’a taşınır. Burada daha yeni kalp krizi atlatmış ve stresten uzak durması gereken Roger Murtaugh ile ortak olacaktır”. Açıkçası yazarken bile farklı farklı yüzlerce dizide kullanılmış bu dinamiğin artık klişe haline geldiğini ben bile anlamışken yapımcıların buna onay vermelerini anlamak güç.

Yanlış olmasın Cehennem Silahı’nı çok severim ama şunu kabul etmek lazım ki bu senaryo o zaman için güzel ve orijinaldi. Şimdi ise -hele bir de denklemden Gibson-Glover ikilisini çıkardığında- her kanalda yüzlercesi yayınlanmakta olan klişe polisiyelerden hiç bir farkı kalmamış olacak. Bazı yapımların teması orijinaldir, onu kullanarak ortaya yeni bir şeyler çıkartmak mümkündür ama ne yazık ki Cehennem Silahı onlardan biri değil bana kalırsa. Hayır dördüncü filmde kendileri bile pes etmişti diye hatırlıyorum. Bu dizide de bolca eski tip geyik, klişe olay ve sonuçta sezon ortasını bile görmez diye düşünüyorum.

mel-gibson-and-danny-glover-in-lethal-weapon-2

Bu olumsuz yorumlardan sonra ne kadar ilgilenirseniz bilmiyorum ama habercilik adına paylaşayım, dizinin yazarlığını ve yapımcılığını “Forever” ve “Chuck” dizilerini yazmış olan Matt Miller yaparken, kendisine yapımcı koltuğunda Lego Movie ve Suicide Squad’da çalışmış olan Dan Lin ve Jennifer Gwartz eşlik edecek. Fox’un diziye şimdiden pilot bölüm siparişi vermiş olduğunu Warner Bros’un da çalışmalara başladığını da ekleyelim.

Ne diyorsunuz geekler? Bu dizi bu işler için çok yaşlı değil mi, ne dersiniz? -Şu referansı bile anlayacak kaç kişi kaldı allasen?-

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.