Vikings’e aşinayız değil mi? Dürüst olayım, ben diziyi çok uzun bir süre izlemedim. Fakat konsept ilk dakikadan beri ilgimi çekiyor ve açık konuşayım, başarılı olması da hoşuma gidiyor dizinin. History Channel’ı sapıtmadığı zamanlar çok seven bir insan olarak, kendileri daha çok dizi çeksinler istiyorum. Vikings bitsin Gauls başlasın, Gauls bitsin Mongols başlasın, onu kapatıp Huns’u açalım, Shaka diyelim, Babylon diyelim, ne bileyim…

Eğer diziyi seviyorsanız, muhtemelen üçüncü sezonunun çekimlerinin sonlandığını ve sezonun galasını 19 Şubat 2015’te yapacağını biliyorsunuzdur. O gün üçüncü sezonun ilk bölümü “Mercenary” yayınlanacak ve ondan sonra on bölümlük bir yolculuğa çıkacağız. Dizinin yaratıcısı Michael Hirst, bu sezonun ana olayının Paris işgali olacağını söylediğinden, beklentilerimiz büyük. Kadrolar hazır, çekimler bitmiş, beklemedeyiz. Sonrası? İşte sonrası için büyük bir haber var.

Milliyet’in yaptığı, bizim de Radikal’den gördüğümüz habere göre milli değerimiz Kıvanç Tatlıtuğ, dördüncü sezondan kendisine bir rol kapmış. Habere göre rol bir iki bölümlük, konuk bir rol; fakat Tatlıtuğ bu rolü uzatmak için yapımcılarla dirsek temasındaymış. Tatlıtuğ’un Fransız yapımcı arkadaşının ön ayak olduğu olay için ünlü aktör Amerika’ya gitme hazırlığı içerisindeymiş. En azından haberin anlattıkları kabaca bu kadar.

Vikings_S02P12,_cast

Şimdi burada, müsaadenizle, haberle olan problemimi söylemek istiyorum. Kimseyi zan altında bırakmak gibi bir niyetim samimiyetle yok ama, bence burada kötü bir kulaktan kulağa oyununun finalini yaşıyoruz. Haberden sonra özellikle baktım; History Channel henüz Vikings için bir dördüncü sezon siparişi vermemiş. Bu dizinin dördüncü bir sezonu olmayacak anlamına gelmiyor, ama en azından bürokratik olarak resmen düğmeye basılmamış. Bu tip durumlarda genelde yeni oyuncularla anlaşma yapılmaz. Önce paranın kaynağından yeşil ışık yakılması beklenir.

O yüzden, Tatlıtuğ’un rolü kapmış ve Amerika’ya gidiyor olması bana biraz garip geliyor. Bence durum şu, Tatlıtuğ olası bir rol için yapımcıların kısa listesine girdi, onlarla görüşmek için ABD’ye uçacak, ilk bir tanışma yaşanacak. Plan bu. Bence bu casting dedikodusu, bize “abi görüşmeye gidiyormuş” diye gelmeye başladı, biz naif bir heyecanla bunu “rolü kapattı” noktasına getirdik. Hatırlayın, Homeland ile ilgili Kerem Bürsin’e de aynısını yapmıştık.

Ha oluru var mı? Mümkün. Vikings uluslararası bir dizi. Tatlıtuğ da uluslararası bir yıldız. Dürüst olayım, ben yapımcı olsam sırf Tatlıtuğ’un Arap ülkelerindeki ününden faydalanmak için bile anlaşmaya yanaşırdım. Ama bence henüz olay çok larva aşamasında. Siz ne diyorsunuz geekyaparlar? Yakışır mı Tatlıtuğ Vikings’e? Yorumlarınızı alalım, kaptırınız!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

11 Yorum

 1. kıvanç tatlıtuğ ve kenan imirzalıoğlu bu ülkedeki izlediğim nadir oyuncular onun dışında diğer oyuncuları cok yeteneklı oldugunu dusunmuyorum kıvanç tatlıtug yerınde olsam dırek giderdim türk dizilerinde oynaya oynaya nereye kadar bence yavaş yavaş başlamalı yurt dışı sektörüne

  • Fazla oyuncu bilmediğini düşündüm doğrusu. Saydığın iki oyuncu asıl o kadar da iyi oyuncular değil. Dizilerden çıkamamış oyuncular. Birçok iyi oyuncu varken Türkiye’de dediğin ikili orta derecede oyuncular kalır.

   • türk dizileri izlemiyorum bir tek kuzey güney izlemiştim ama belkide haklısın çok fazla bılmıyorumdur belki ama ben cidden görmedim bunların dısında ne cok iyi bir oyuncu nede çok iyi bir dizi

 2. Konuya vakıf biri değilim,ancak şunu hatırlatmak istedim kıvanç için avengersta Thoru oynayacak haberlerinide dünmüş gibi hatırlıyorum!Tip olarak tamamen aryan ırkının özelliklerini gösteriyor,avrupada da abd de oynar ama oyunculuğu için bilen arakadaşlar yorum yapsın!

  • adamda yetenek var bence türkiyede bunu çar çur etmesin gitsin en azından vikings ile başlasın belki bakarsın MCU katılır :DD çok uçtum ama yani insan görmek istiyor bir türkü hollywood da bizi temsil etsin

 3. “Ayıp dii mi la” bu adamın oyunculuğunu tartışıyoruz bence gayet güzel oynar, yakışır bizi sibel kekilli temsil edeceğine(etmiyo orası ayrı) bu temsil etsin

 4. Kıvanç gerek tip gerek fiziksel gerekse oyunculuk olarak vikings de yer edinebilecek birisi bence. Adam gümüş ile başladı oyunculuğa o dönemden beri her filimde dizide katladı oyunculuğunu bunun en güzel örneği kuzey güneyde kıro bir karakteri ve kelebeğin rüyasında ince zarif bir şairi başarı ile canlandırmasıdır. Birbirine zıt bu iki karakteri de layıkı ile oynadı bence. Ki vikings de oynarsa zaten yönetmen eksiklerini tamamlar illaki o da ona göre fazla mesai yapacak birisi. Yaptığı işi ciddiye alan bir oyuncu. Giderse süper olur hem onun hem ülkemiz adına.

 5. DiziSiparişCom Cevap ver

  Yiğitcan bey bir konuyu yanlış biliyorsunuz. Kanalın dizi siparişini vermesi ile onaylaması durumları çok çetrefilli. Haberlerin genel dilindeki yeni sezon siparişi verildi, hazırlıklar başladı kısmı genellikle “dizinin sunulan yeni sezon önerileri onaylandı” anlamına geliyor. Çok çok nadir durumlarda hiç olmayan senaryolar için kanal “olm çok tuttu yapın yenisini hemen düşünün bir şeyler” der. Özellikle Vikings, Gotham, Game of Thrones gibi planlı işlerde zaten birkaç sezon planı her zaman hazırdır, sadece kanal kesin yapıyoruz onayını geç verir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.