Artık, özellikle de diziler söz konusu olduğunda, konu ayrımı diye bir şey yapmak mümkün değil neyin popüler olup neyin popüler olmayacağını belirlemekte. Komşu teyzelerin fasulye ayıklarken Game of Thrones izlediği, bankacıların kasa sayımı arasında kendi aralarında The Flash konuştuğu, milletin tribünde maç devreye girdikten sonra Daredevil‘ı tartıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Dolayısıyla, yeni fenomenin nereden geleceğini kestirirken, sadece Gossip Girl‘ler ve How I Met Your Mother‘lara bakmamıza gerek yok artık.

İşte yakında, 20 Kasım’da bu mutlak muhabbetlerin mezeliğine müsait (aliterasyona puan?) bir dizi geliyor. Jessica Jones. Marvel’ın sinemayı fethettikten sonra TV dünyasının yükselen kralı Netflix ile yaptığı anlaşmanın, Daredevil‘dan sonra ikinci meyvesi olan; ve hem filmlerle, hem de Daredevil, SHIELD gibi dizilerle aynı evrende geçen dizinin ilk sezonu, önümüzdeki gün toptan yayınlanacak. Yani gelecek hafta şu sıralar, arkadaş sohbetlerinin bir numaralı gündem maddesinin bu garip süper kahraman ve onun maceraları olması işten bile değil.

Peki neden “garip” bir süper kahraman kendisi? Jessica Jones kimdir? Jessica Jones’un hikayesi nedir? Jessica Jones nasıl bir dizi olacak? Neler bekliyoruz? İşte bütün bu deli sorular kafanızda çalkalanıp duruyorsa; imdadınıza Geek Muhabbeti yetişti. Can Türkdoğan, Yiğitcan Erdoğan ve Ömercan Güldal oturdular, paşa paşa Jessica Jones’un çizgi roman geçmişini tarttılar, fragmanlardan gelen ipuçlarını yorumladılar; bilgiyi fikirle harmanladılar, anlattılar! Dizi gelmeden önce, Jessica Jones ile ilgili mutlaka bilmeniz gereken her şey bu videoda. Buyurun, izleyin! İyi seyirler!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.