Derin bir nefes alın, rahatlayın. Birazdan aktaracaklarımız, felaket tellalı tipler için “İki yıldızın arasına kara kedi mi girdi?!” minvalinde bir habere dönüşebileceğinden; her şeyi sakinlik ve sükunet içinde okumanızdan yanayız. O yüzden derin bir nefes alın, evet.

Yaklaşık bir ay evvel Martin Freeman’ın şu pek konuşulmuş sözlerini sizlere anlatmıştık hatırlarsanız. Kendisi Sherlock çekmenin eskisi kadar eğlenceli olmadığını falan söylemişti. Canlandı mı bir şeyler zihninizde? Güzel.

Çünkü Freeman’ın, hayranların takıntılı şekilde diziye karşı olan tutumları yüzünden artık yaptığı işin hiç zevk vermediği konusundaki cümleleri, sonunda Cumberbatch tarafından terslendi. “Amaan canım, Martin de abartıvermiş; o kadar da değil yani.” tarzında bir özeti olabilecek sözlerinin kaynağı olan The Telegraph röportajından bir kısa bölüm aynen şöyle:

“Kendi gerçekliğine tutunmak istememenin tek sebebiyse, bu oldukça acınası bir şey. Ne yani, sırf beklentiler yüzünden mi böyle? Bilemiyorum. Çok da katılmıyorum bu fikre… Bizzat bizim dahil olmamıza rağmen, yapımların hayranlar için bir takıntı haline gelmesinin de bir seviyesi var. Ama söylemem gerekir ki, ben aynı şekilde (Martin Freeman gibi) etkilendiğimi düşünmüyorum.” 

000d5dcd-800

Hayranlara, sanki başka hayatları yokmuş gibi davranıp sonuna kadar “acımasızlık kartı” hakkını kullanan Freeman’a gelen bu karşı cevap, muhtemelen ilerleyen günlerde yükselecek olursa büyük olaylara sebebiyet verecek gibi hissettiriyor. Şimdilik basit, masum bir röportajdan alınan bir kesit olan bu sözlerin cımbızlanacak kelimeleri elbette ki tahmin edilebilir, değil mi? “Acınası”, “takıntı” ve “ben aynı şekilde düşünmüyorum” kalıpları, açık ara Benedict Cumberbatch’in bu magazinsel alemlerde Freeman’a karşı hayranları savunduğunu öne süren bir detay gibi.

Magazinsel diyoruz ama, sahiden de dibine kadar magazinine girmişiz işin. Aylar evvelinden Cumberbatch “Ben ailemle ilgilenmek istiyorum.” diye bahane üretip Sherlock’tan uzaklaşmıştı. Aynı şekilde Freeman da yukarıda bahsettiğimiz “Hayranlar manyadı, biz de sıkıldık yahu!” tarzında sözlerini dile getirmişti. E hal böyle olunca, izleyenleri de yeni bir sezon beklentisine çok girmemeyi öğrenmişti uzun süredir -ki zaten üç-dört senede bir sezon geldiğini hesaba katarsak, çoktan öğrendikleri bir durumdu bu.

Çoğu yabancı haber sitesinde “Cumberbatch’in, Freeman’a dissi” diye bahsedilen bu sözler için bir diyeceğiniz var mı? Sherlock dizisi için zaten olmayan gelecek sezon umutlarınızı iyice yerin yedi kat dibine gömmek yerinde mi? Freeman’ın çıkışı harbiden de acınası mı mesela? Çekirdek çitleyen mahalle teyzeleri stereotipine girdik, yorumlarınız bekliyoruz ha!

Aayy kız Meliha, duydun mu, Kambırbeybi ne demiş bizim miniğe? 

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.