E beklemiyorduk desek yalan olur… Guardians of the Galaxy çok değil, birkaç ay öncesine kadar kimsenin tanımadığı bir grup karakterden ibaretti. Öyle ki filmin fragmanını ilk koyduğumuzda sizlerden “e iyi de, kim bu?” diye sorular almış, oturup Marvel’ın sıradışı bu ekibini tanıtan çizgi romanları listelemiştik. Şimdilerde ise Star-Lord’un kim olduğunu bilmeyen; Groot’un dansına neşelenmeyen, Rocket Raccoon’a gönlünde ayrı bir yer açmamış olan neredeyse kimse yok. E Marvel da bunun farkında hâliyle… Peki ne yapmaya karar verdiler? Tabii ki yeni bir çizgi film!

Bu çizgi film haliyle Disney XD tarafından yayınlanacak. 2015’te galasını yapacak olan seri Marvel’ın halihazırda Disney XD’de var olan animasyon bloğuna yerleşecek. Arkasında olan ekip de son birkaç yıldır aynı kanalda izlediğimiz o bloğu işgal eden diğer animasyonları yaratan adamlar. Bunların arasında Joe Quesada, Jeph Loeb, Stan Lee ve Alan Fine gibi ağır toplar da var. Genel olarak Avengers Assemble, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H., Agents of S.H.I.E.L.D. gibi bilindik Marvel işlerinin yanı sıra yaratıcı ekipte Kaijudo: Rise ofthe Duel Masters ve TRON: Uprising’in altında imzası olan isimler de var.

Yukarıda izlediğiniz şey dizinin test görüntüleri. O görüntüleri kimin seslendirdiğini şu an bilmiyoruz, zira Marvel resmi basın açıklamasında çizgi filmin ses sanatçılarının kim olacağını açıklamadı. Aynı zamanda film evreniyle olan münasebetine de tam hakim değiliz. Normal varsayım film evreniyle animasyon evreninin farklı çatılar altında hayatını sürdüreceği yönünde; ama Jeph Loeb bir noktada “animasyon dizi filmin bittiği noktanın bir süre sonrasında başlayacak” dedi. İki Guardians of the Galaxy arasında geçecek bir diziyle karşı karşıya olduğumuza mı delalet bu? Bilemiyoruz. Eğer öyleyse, bu dizinin izlenme zorunluluğunu katlayan bir şey, onu söyleyelim!

Bilmeyenler için hatırlatalım, bu yaz çıkıp yaklaşık 650 milyon dolar hasılat yapan Guardians of the Galaxy’nin devamı geçtiğimiz San Diego Comic-Con’da açıklanmıştı. Yine aynı kadroyla ekrana gelecek ve yeniden James Gunn tarafından yönetilecek Guardians of the Galaxy 2’nin vizyona giriş tarihi ise 28 Temmuz 2017.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.