Yani… Sanırım önce bir şeyi netleştirmem gerekiyor. Kuvvetle muhtemel mazinin The Supergirl from Krypton hikayesi sayesinde Kara Zor-El karakterini acayip severim ben. Evet, adı pek çok talihsiz çizgi roman karakteri gibi eklemlendiği erkek karaktere yancılığa işaret etmektedir; evet, Crisis öncesi versiyonları gerçekten de çok korkunçlardır… Ama yine de yirmi birinci yüzyıl hâli, özellikle de New 52 sonrası versiyonu pek hoşuma gider benim.

Supergirl2.0

O yüzden, yaygın kanının aksine Supergirl dizisine karşı önyargılı değilim. Aşağıda CBS’in yayınladığı altı dakikalık ilk fragman sonrasında da fikrim çok radikal bir biçimde değişmedi. Diziyi ve dokunduğu her yeri yakmak falan istemiyorum, kuvvetle muhtemel ilk bölüm bu sonbahar yayınlandığında bir şans verip izleyeceğim, görüşlerimi de burada paylaşma niyetindeyim. Ama bu… Yani bu fragman olmuş mu be CBS şimdi?

Okurlarımızdan Serkan sitenin iletişim formundan spesifik olarak belirtmeseydi bu kadar bariz olur muydu bilmiyorum, ama bu birkaç hafta önce haberini yaptığımız Black Widow SNL skecine o kadar benziyor ki, ve bu konuda o kadar ciddi ki gerçekten inanılmaz. O skeçte SNL “Marvel bir Black Widow filmi yapsaydı kendisini bir moda firmasında staj yapan sakar ama aşkı arayan bir kadın hâline sokardı, çünkü kadınlar bunu ister” diye dalga geçmişti. CBS baya “burada iyi bir fikir var, evet” demiş ve resmen akıllarına ne kadar “kadın” fikri geldiyse yığıp doldurmuşlar dizinin içerisine.

Dosyaları kucağında taşırken sendelemeler mi istersiniz, kostümünü denerken küçük bir moda şovu yapma montajları mı, pofuduk koltuklarda hayat değerlendirmesi yapmalar mı; ne ararsanız var resmen. Araya Allah’tan birkaç aksiyon sahnesi de atmışlar ki, izlediğimizin bir süper kahraman dizisi olduğunu anımsayalım. Ama neyse, ben daha leb demeden leblebiye yüklenmeyeyim. Belki de sadece kötü kırpılmış bir fragmanla karşı karşıyayızdır; her şey mümkün. Şimdilik sadece seyredelim, bir ilk izlenim edinelim; önümüze bakalım. Ne diyorsunuz bu duruma peki?

https://www.youtube.com/watch?v=Lm46-envrHo

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

21 Yorum

   • Smallville’i her hafta ayıla bayıla izliyordum. Süper kahraman dizileri furyasının baş aktörüdür, Superman mitolojisini gayet güzel kullanmıştır. Ama dizinin çekimleri olsun, bölümlerin senaryoları olsun, oyunculuklar olsun, diyaloglar olsun kalitesiz bir diziydi. Bu Supergirl dizisi Smallville’in kötü yaptıklarını daha kötü yapacak, iyi yaptıklarını kaale bile almayacak gibi duruyor.

 1. Mehmetcan Yapar Cevap ver

  Alacakaranlık gibi bir şey yapsalar bile bu diziyi izlerim. Nihayet uçan bir kahramanımız var.

 2. Shadow in the Dark Cevap ver

  ( https://www.youtube.com/watch?v=j_5KgpN38hM )

  Fragmanı izledikten sonra aklıma direkt olarak SNL Black Widow fragmanı geldi.Bu mantıkla çalışan yazarları anlamak mümkün değil.Hele fragmanın ilk üç dakikasında bildiğin Ugly Betty dizisine benzemiş.Oyunculuklar da bi o kadar kötü görünüyor.Belirtmek isterim ki fragmana hiçbir önyargıyla başlamadım ama yapılan işi gördüğümde bir diziden çok parodi gördüm.Fragmanın sonlarına doğru çalan müzik ve slogalardan bahsetmiyorum bile.Umarım eleştiriler yöneticiler tarafından görülür ve en yakın zamanda çözüm yolu bulmaya çalışılır.Sonuçta hiçbir zaman geç değildir

 3. Geekstra grubunda gördüğüm tanımı burayla da paylaşmak istiyorum çünkü bu 6 dakikayı en iyi özetleyen yorumdu: Hannah Montana gibi olmuş

 4. Hedefleri sanırım 5-15 yaşları arasındaki kız çocuklarının izlemesi olacak.fragmanı izlerken kendimi bir an garip hissettim,müzik olsun,başroldeki karakterin tavırları olsun bana uzak!

 5. Bu kadar kötü olamazdı ya, tamam anladım kızlar için yapmaya çalışmışlar ama bari efektlere uğraşsalardı ya da kurşun geçirmediğini filan bilseydi ya da kimliğini gizleseydi ve daha niceleri, hani uyduruk yapmak için bir yarışa mı girmişler anlamadım ki. Bir sürü kusur dolu bir fragman en kötü sahnelerden yapmış olsalar bile bundan iyi bir şey çıkmaz.

 6. Arkadaşlar bence de çok kötü ama “bizi” hedeflememişler Smallville’in genç kızlar için hafifletilmiş versiyonu gibi düşünün. Zaten Flash, Gotham ve Arrow ile belli yaş gruplarını ellerinde tutuyorlar. DC için mantıklı bir adım, kendi evrenlerine çizgi roman vs okumayan süperkahraman dizisi sevmeyen daha genç kızlardan oluşan kesimi katmayı amaçlamışlar. Kanal arkasında sağlam durursa ilk sezonu tamamlanana kadar iptal edilmeyebilir. Daha önceki bu tarz bir deneme olan Wonder Woman pilotu yayınlanmadan iptal edilmişti. https://www.youtube.com/watch?v=kVRptUJocAo
  Ayrıca Superman olacak dizide ama yüzünü göstermeyecekmiş, ara sıra hediyeler falan gönderecekmiş çünkü Kara’nın dünyada kendi yolunu bulmasını istiyormuş. Bu kadar saçma bir var ama yok kandırmacasını fragmanda açık etmeleri bile yazarların ne kadar yeteneksiz olduğunu gösteriyor aslında..

 7. Müziğinden oyunculara dekordan fragman sonundaki not man hallerine kadar amaç uçan bir devil wears prada sanki. Türk dizilerinde su ara moda olan idealist uyuz kadın patron bile var daha ne olsun. Flash ve Arrow’u zaten sevemedim bir de aynı evrende olacaklar bununla iyice bu tv evrenini ciddiye almam zorlaşacak

 8. dunyayı kurtarmadan önce üzerimi değiştirmen lazım. Arkadaş doğru demiş snl skecini baz almışlar.

 9. Fragmanı izledim ve sadece ilk bikaç bölümünün bu ergen havasında olmasını umuyorum ve fragman’dan anladığım kadarıyla dizinin flash havasında gitmesini muhtemel görüyorum… umarım böyle olurda kötü bir fragman’dan izlenesi bir dizi haline gelir.

 10. Asli Sevgi Bozlu Cevap ver

  Yazıyı okumadan önce fragmanı izledim ve aynen dediğiniz gibi aklıma gelen tek şey black widow skeci oldu. Zaten Melissa Benoist’den oldum olası nefret ederim. İyi bir oyuncu değil benim gözümde. Ya çok kalas ya çok abartılı oynuyor. Malesef benim gözümde hiçbir gideri yok.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.