Inhumans projesi taa Infinity War bağlantılı sinema filmleri deryalarından, Agents of S.H.I.E.L.D. bağlantılı televizyon diyarlarına kadar taşındı biliyorsunuz ki. Bunun ne kadar doğru veya yanlış bir adım olduğunu daha önce konuştuk bu sayfalarda. Doğrusu gönlümüz çok da yeni karardan yana değildi. Fakat şimdi gerçeği kabul etme, yeniliğe kucak açma zamanıdır: ABC – Marvel ortak yapımı Inhumans dizisi önüne şimdilik hiçbir engel almadan bizlere doğru hızla yaklaşıyor. Gelişini de cast haberleriyle cümle aleme duyurmadan etmiyor. Geçen hafta Game of Thrones’un sadist piçiyle ünlenen Iwan Rheon‘un Maximus olarak diziye dahil olduğunu öğrenmiş, merakla beklenen kraliyet ailesi castlarına ilk tik işaretini atmıştık.

Bu hafta gelen haberle belki de en merak edilen ismin, Attilan’ın sessiz kralı Black Bolt’un üstüne bir çizgi atacağız. Fakat bu bir tik mi olacak, çarpı mı olacak buna siz karar verin. Çünkü Black Bolt için seçilen isim, MCU’nun dev aktörleri Robert Downey Jr, Chris Pratt gibi isimlerin yanında kilimcinin kör oğlu gibi kalıyor. Yani, şahsen ben aktörün ismini duyduğumda verecek bir tepki bulamadım çünkü kim olduğuna dair en ufak bir fikrim yoktu, genelin de çok farklı hissedeceğini sanmıyorum. Hatta şöyle bir deneyelim: Inhumans dizisinin Black Bolt’unu Anson Mount canlandıracak! Bir kıpırdanma oldu mu? Belki sadece Hells on Wheels izleyenlerde…

Anson Mount as Cullen Bohannon - Hell On Wheels _ Season 4, Gallery - Photo Credit: James Minchin III/AMC

Anson Mount başrolünü üstlendiği Western dizisi Hells on Wheels haricinde birkaç aksiyon filminde yan karakter olarak, bir iki romantik-komedide de yakışıklı delikanlı olarak yer almış. Çok tanınıyor olmayışı elbette bu castın çok yanlış olduğunu ifade etmiyor fakat oynadığı rollere baktığınızda oyuncuyu çok, ne bileyim, durgun olarak nitelendirebiliriz. Bu Black Bolt’un o sert ve karizmatik duruşuna hizmet eden bir özellik olabilir tabii ama yakınındaki her şeyi tuzla buz etmeden konuşamayan bir adamın hislerini mimikleriyle ifade etmesi ihtiyacını ne kadar karşılayabilir, ben çok emin olamıyorum.

Yine de suratlar çok asılmasın, zira Marvel bilinmeyen yüzleri bir cevhere çevirmek konusunda tam bir usta. Sanıyorum Anson Mount’un nasıl bir seçim olduğunu zaman gösterecek. Siz ne diyorsunuz bu seçime? Vin Diesel ihtimalinden sonra yavan geldi mi? Yoksa sessiz kovboydan güzel sessiz kral olur mu?

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.