HBO, Game of Thrones söz konusu oldu mu sosyal medyayı baya iyi kullanıyor; söylemek gerek. Özellikle de YouTube kanalında bir hayli aktifler. Röpörtajlar, set görüntüleri, yorum videoları, küçük fragmanlar derken, Game of Thrones’un YouTube kanalı sizi meşgul edecek bir şeyler illa ki buluyor. Ama bugün yayınladıkları video, nedendir bilinmez, pek bir acayip hoşuma gitmiş vaziyette. Zira dünkü yazıda da söz ettiğim, neredeyse hepinizin de fikir ortaklığına vardığınız şekilde Tyrion’un mahkeme sahnesi tam anlamıyla tüyleri diken diken eden, insanı gaza getiren şekildeydi.

İşte Game of Thrones ekibi, bu sahnenin anatomisini çıkartmış. Hem yazarlar Benioff ve Weiss’ın fikirleri, hem yönetmen Alik Sakharov’un sahneye nasıl yaklaştığı, hem de oyuncuların rollerini canlandırırken neler düşündüğünü kısa video çok iyi anlatıyor. İçerisinde Peter Dinklage, Charles Dance, Pedro Pascal, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau ve Sibel Kekilli’nin yer aldığı video takriben beş dakika civarında. Fakat o muhteşem sahne nasıl yaratıldı, neler düşünüldü yaratım sürecinde meraklanıyorsanız, video otuz saniye gibi hissettiriyor. Baya keyifli anlayacağınız.

Biz yine de uyarımızı yapalım, eğer Game of Thrones’un dördüncü sezon, altıncı bölümü “The Laws of Gods and Men”‘i izlemediyseniz, aşağıdaki videoyua tıklamayın. Gidin, bölümü izleyin. Sonra bölüm ile ilgili görüşlerimizi okuyun. Sonra gelin burada tekrar videonun altında yorumlaşalım, tartışalım. Anlaştık? Buyurun o halde!

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.