Bazen büyük büyük şirketlerin yaptığı devasa projelerden bize ne kadar az bilgi sızdığını düşünüp korkuyorum. Yahu Spider-Man: No Way Home geldi geçti, üç tane Spider-Man’i aynı filmde gördük. Ama bu olay gerçekleşmeden önce o kadar az şey sızdırıldı ki. Bakın hiç demiyorum, az diyorum. Öte yandan Amazon tarafından Yüzüklerin Efendisi dizisinden hiçbir şey sızdırılmıyor ve bu beni deli ediyor. Yahu dizinin yayınlanmasına şurada birkaç ay kaldı hâlâ elimizde adam akıllı bilgi yok. Sağ olsun Amazon lütfedip bize dün Yüzüklerin Efendisi dizisinin adını kısa bir video ile tanıttılar. Karşınızda The Lord of the Rings: The Rings of Power!

Orijinal Lord of the Ring üçlemesinde, Cate Blanchett’in muhteşem sesinden yüzlerce kez dinlediğimiz güç yüzükleri girişini bu sefer Morfydd Clark‘ın sesiyle duyuyoruz. Yıllardır tekrar tekrar dinlediğimiz, Yüzüklerin Efendisi serisiyle az çok gönül bağı olan herkesin ezbere bildiği bu cümlelerin, Yüzüklerin Efendisi dizisinin ismini duyurmak için kullanılacak en iyi cümleler olduğunu düşünüyorum. Özellikle de ismi The Rings of Power olan bir dizi için daha iyi bir açılış düşünülemezdi herhâlde.

Açıkçası benim dizinin adını duyurmak için hazırladıkları bu küçük video oldukça hoşuma gitti. Başlangıçtaki yakın çekimler bana ilk bakışta bir dağ, uçurum ya da bunun gibi yer şekillerini andırsa da daha sonra bunun yüzük yapımından bir proses olduğunu anlamam merakımı çekti. Şimdi bir Cate Blanchett değil ama Morfydd Clark’ın, güç yüzüklerinin nasıl meydana geldiğini anlatması da oldukça güzeldi. Ama işte insan ister istemez Cate Blanchett ile karşılaştırıyor ve ne yazık ki bu karşılaştırmadan, evren üzerindeki varlıklardan çok azı sağ çıkabilir…

Hemen gelelim dizinin ismine. Yüzüklerin Efendisi dizisi ilk duyurulduğunda hepimizin aklında “Neyi anlatacak?” sorusu yer alıyordu. Dizinin, ikinci ve üçüncü çağ arasındaki zaman diliminde yaşanan olayları konu alacağını biliyorduk. Fakat bahsettiğimiz bu zaman diliminde, özellikle hangi konuya yoğunlaşacağı hakkında çok fazla teori yürütmeye başlamıştık. The Lord of the Rings: The Rings of Power ismini duyuran yapımcı ekip bir nebze de olsa artık bu teorilerin önüne geçti ve dizimizin, güç yüzüklerine ve onların yapılma serüvenlerine odaklanacağını bir anlamda açıkladı. Benim için oldukça güzel bir konu valla.

Son olarak internette birçok insanın videoda kullanılan özel efektlere laf ettiğini gördüm ve biraz şaşırdım. Zira bu videoda hiç özel efekt yok! Amazon bir kamera arkası videosuyla birlikte, dizinin ismini açıklamak için kullandıkları tüm sahnelerin el emeği göz nuruyla çekildiğini gösterdi. Gerçekten aşırı kaliteli bir hareket, helal olsun!

Siz nasıl buldunuz sevgili dostlarım Lord of the Rings dizisinin adını ve tanıtım videosunu? Dizi hakkındaki beklentileriniz neler? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.