Marvel’ın 2015’te gala yapacak yeni Netflix bazlı dizilerinden ilki Daredevil için oyuncu arayışı hummalı bir şekilde sürüyordu bildiğiniz gibi. Size birkaç ay önce aktardığımız dedikodular ilk başta Michael C. Hall’ı işaret ediyordu, fakat sonrasında o cepheden ses çıkmadı; hatta bir süre boyunca, Daredevil ile iglili hiçbir şey duymadık Marvel Studios veya Netflix taraflarından. Önce geçen hafta dizinin kaptanı Drew Goddard’ın Sinister Six uğruna yerini kendisi gibi Whedon mezunu olan Steven DeKnight’a bıraktığı açıklandı, bugünse yeni Daredevil’ın bulunduğu. Daredevil radarımıza tekrardan hızlı bir giriş yaptı yani anlayacağınız.

Daredevil_93_1024

Marvel’ın resmi sitesinden gördüğümüz açıklamaya göre korkusuz adam’ı Stardust ve Boardwalk Empire’dan tanıdığımız İngiliz aktör Charlie Cox canlandıracak. Stardust’ı seyretmiş olanlar belki bu oyuncu tercihine biraz daha soğuk bakıyor olabilirler, fakat Boardwalk Empire’ın Cox’un katıldığı ikinci sezonundan itibaren izleyenler, onun Owen Sleater performansını anımsayıp, bu kararı destekleyeceklerdir. Zira kendi payıma konuşayım, Cox’un Boardwalk Empire’daki IRA bağlantıları olan İrlanda göçmeni Sleater’ı oynayışı, dizinin yıldızlarla dolu kadrosu arasında zerre sırıtmamayı başarıyordu.

Şimdi soru şu, Daredevil bir kere filme uyarlanmış; başrolü de Ben Affleck oynamıştı. Mark Steven Johnson’ın çektiği ve 2003’te vizyona giren film, X-Men ile tekrar dirilen süper kahraman filmleri furyasının bir ürünüydü. Elektra, Catwoman ve Blade: Trinity ile aynı zamanlarda çıkan Daredevil, o sıralarda bu furyayı neredeyse öldürecekti ki, Batman Begins çıkıp hayat öpücüğünü konduruverdi. Çıktığı zaman da, bugün de, hep çok kötü anılan bir film oldu Daredevil. O yüzden merak ettiğimiz şey, haliyle, yeni dizinin ağzımızdaki o tadı alıp alamayacağı.

picture-of-charlie-cox-in-boardwalk-empire-large-picture-number-9

Charlie Cox, yetenekli bir aktör. Bu su götürmez bir gerçek. Matt Murdock rolüne henüz fiziksel olarak çok yakışmıyor, fakat sağlam bir spor programıyla vücudu da Marvel’ın korkusuz avukatına benzeyecektir. Bizce 2003 Daredevil’ının tadını silmek adına, Cox’u Murdock olarak seçerek doğru bir ilk adım atmışlar. Şimdi bir sonraki doğru adım, uygun yan karakterler seçip; Mark Waid’in de etinden sütünden olabildiğince faydalanmak olacaktır. Marvel bu adımı atacak mı, onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.