Ya ey Marvel, şunun şurasında senede iki üç dizi falan yapıyorsun. DC gibi değilsin ki her gözümüzü kapattığımızda yeni bir tane daha çıksın ortaya? Bir SHIELD’ın var, bir Agent Carter’ın, bir de naçizane Netflix evrenin işte. Koskoca 2015’in sonuna kadar, film de yapmadığın, Agents of SHIELD da artık eski kaşar olduğu için bir tek yeni Jessica Jones‘un çıkacak. Ona ne diye böyle gizemli gizemli tanıtım yapıyorsun, ağırdan satıyorsun… Bas fragmanı, biz de gazlanalım yahu?

Yok. Marvel şu dakikaya kadar itinalı bir ısrarla gizli tuttu Jessica Jones’u. Set fotoğrafları kısmen verildi, birkaç görsel paylaşacağız dendi; ama o görsellerin de dördü aynı sahnenin birbirini takibiydi zaten. Çıkış tarihi inanılmaz geç açıklandı; hatta o kadar ki, bir ara cidden 2016’ya sarkacağını falan düşündük. En sonunda “fragman!” dediler, ona geldik; onun da arkasından bir adet klişe “alarm saatini parçalayan insan” şakası çıktı. Tam bugüne kadar da doğru düzgün bir gazlanma sebebi vermedi bize Marvel hazretleri.

Ama ben bugün o gazlanma sebebimi buldum. Marvel yayınlayacağı ikinci Netflix dizisi için bugün ikinci tadımlık fragmanını internete dağıttı. İlki gibi, bunda da Jessica Jones‘u net bir şekilde görmüyoruz. Fakat bu sefer, kolundan ve bir alarm saatinden daha fazlası var huzurlarımızda. Minnak fragmanımızda Jessica Jones önce plakçalardan bir şarkı açıyor, sonra yavaş yavaş geri yürümeye başlıyor. Yürürken de onun muhtemelen az önce pelteye çevirdiği bir grup hödüğü görüyoruz. En son Jones bara gidiyor, şatını yapıyor, bardağı ters yerine koyuyor.

Tüm bunlar olurken arkada Joan Jett‘ten Bad Reputation‘ın çalması, sahnenin çekimi, derbeder elemanların arasından Jones’un afili afili yürümesi, bara oturup bardağı çat diye ters masaya vurması… Sizi bilmiyorum, ben inanılmaz bir ton portresi aldım bu fragmandan. Jones belli ki Murdock gibi iç çekişmelere, doğru ve yanlış üzerine derin tartışmalara çok vakit bırakacak bir karakter olmayacak. Kendisi plakçalara basacak, adamları dövecek, sorunları sonra barda çözecek. Ben şu saatten sonra Jones’dan tam bir Wolverine tipi karakterizasyon bekliyorum. Bir de bu karakterizasyondan ihya olmayı!

https://youtu.be/Pw7lAFlCSlY

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.