Serde Sherlock hayranlığı olunca; Sherlock da nazlı sevgili gibi hiçbir zaman tam olarak düzenli bir ilişkiye baş koymaz hâlde, iki senede bir gönlü istediğinde gelip kapımızı çalan bir dizi olunca insan ister istemez yoksunluk sendromları çekmeye başlıyor. Bu noktalarda da alternatif çıkış yolları arıyorsunuz istemsizce. Bazı benzerliklerden tutunup, bir Sherlock tadı yakalamaya; kendinizi Benedict Cumberbatch hiç o şapkayı çıkarmamış gibi hissetmeye çalışıyorsunuz.

İşte benim için böyle başladığım bir dizi oldu Luther, az çok hemen hemen herkesin de sebepleri benzerdir diye düşünüyorum. Eğer acısını dindirmek istediğiniz şey Sherlock değilse, belki de House’tı, belki de Lie to Me idi, bilemiyorum. Velhasıl Luther öncesindeki pek çok şeye benzeyen, ama yeterince de belirginleşen bir işti. O yüzden de bir hevesle başına oturdum. Şahsen aradığım pek bir şeyi bulamadım, dev baydım. Ama bu benim şahsi görüşüm, ve belli ki bu konuda da biraz yalnızım. Zira Luther’ı sevenler, çok sevdiler.

Luther Rose Leslie

O sevgi de işte, aynı Sherlock gibi, “nerede yeni sezon!!” nidalarına sebebiyet verdi. Sevgili geekler, bugün karşınızda şu haberi vermek için duruyorum: Luther’ın yeni sezonu geliyor. Yalnız kendisi bir sezon değil. Kendisi BBC tarafından üç saatlik bir televizyon filmi olarak, 17 Aralık 2015 tarihinde yayınlanacak. Aslında baktığınız zaman, dörder bölüm yayınlanan ikinci ve üçüncü sezonu, tek bir filme çevirmişler gibi olacak. Ya da otomatikman arka arkaya eklenip, üst üste izlemek için müsaitleştirildiğini düşünün.

Yeni sezonun kadrosunda Game of Thrones’dan Ygritte olarak tanıdığımız Rose Leslie, Da Vinci’s Demons’ın Lucrezia’sı Laura Haddock, Spy dizisinden tanıyor olabileceğiniz Darren Boyd geçmiş sezonlardan gelen Dermot Crowley, Michael Smiley ve elbette başrol Idris Elba’ya katılacaklar. Konu, Luther’ın “emekliliğinden” yamyam bir seri katil sebebiyle vazgeçip Londra’ya dönmesini konu alacak. Bakalım, benim bir şans daha veresim var diziye. Ama esas hayranları konuşsu, sizler ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.