AAAAAAAAAAAAA

https://www.youtube.com/watch?v=DeAw6aXHzcY

AAAAAAAAAAAAAAA

TARİH 30 TEMMUZ DİYORLAR AAAAAAAA

AAAAA

BİR DAKİKA KENDİMİZE GELMEMİZ LAZIM BİR ŞARKI FALAN AÇALIM N’OLUYOR BİR SANİYE DUR DUR

Arkadaşlar ferahlama geldi mi üzerinize sizin de? 1 Nisan’da sezonun ilk bölümünü önce yayınlayacağız deyip yayınlamayarak, sonra da yayınlamayacağız deyip yayınlayarak, ardından da geri kalan bölümlere dair zırnık koklatmayarak dünyanın en katmanlı şakası olarak sunan Rick and Morty‘nin yeni sezon fragmanı çıktı çünkü. Bunun net bir ferahlama getirmesi gerekiyor.

Üstelik bu alelade bir fragman da değil. Baya iyi bir fragman. Meşhur pickle Rick ile başlıyor, ardından da üstadın vaadiyle devam ediyor: Bu bizim maceralarımızın en karanlık yılı olacak. Meta-yorumların kralı Rick Sanchez, torunu yalvaran bir adamı gözünü kırpmadan öldüren torununa bakıp son çiviyi de çakıyor: Daha da karanlıklaşıyor. Bizim hiçbir itirazımız yok.

“Sadece bu kadar zeki bir şov böylesine aptal olabilir” de bu arada Rick and Morty’yi anlatmak için kullanabileceğiniz en iyi tabir herhalde.

Fragmandan birkaç satır başı:

  1. Szechuan sos bölümünden çıkışta Jerry hiç olmayacak sanmıştık ama, rollercoaster sahnesinde gözüküyor.
  2. Yaşasın Mad Max’i feyz alan Rick and Morty bölümü
  3. Summer ve Morty’nin, korku dolu ifadeyle yerden portal silahını aldıkları bir kare var. Portal silahı dizinin arka plandaki politik entrikalarında yer tutmaya devam edecek belli ki.
  4. 0:36’da çıkan Cyborg Summer çok havalı.
  5. Bir sürü Rick geliyor geçiyor, her birini fragmanda izlerken unutmayın: Esas Rick ağzı salyalı olan Rick’tir. Bu arada hayranlar bu salya hâlinin uzun süredir Rick’in Morty’ye ilk bölümde toplattırıp sonra da totosuna sokturttuğu zeka veren kristalleri sıvıya çevirip kanyak şişesinden içmesinden kaynaklandığını düşünüyor. Çünkü Morty de süper-zeki olduktan sonra benzer şekilde salyalanıyordu. Böyle bir yan teoriyi de araya atalım.
  6. 0:45’te durdurun. Bakın. Çok net kavrayacaksınız ki bu sene bir süper kahraman parodisi bölüm gelecek.
  7. “Vindicator’lar bizi toplanmaya çağırıyor”, diyor Morty. Acaba onlar kim?

Evet evet evet! Heyecan-metreyi alalım?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.