6. Catherine Tate

06 Office

Doctor Who Sonrası Neyle Aklımızda Kaldı: The Office, Big School

Catherine Tate Doctor Who öncesinde de Catherine Tate’ti, sonrasında da Catherine Tate olmaya devam etti. Zaten TARDIS’e elinde kendi komedi dizisiyle aldığı BAFTA’yla girmişti kendisi, sonrasında da komedi dünyasından devam etti. Amerikan komedisi sevenler The Office’den, İngiliz komedisi sevenler Big School’dan anımsar.

 

7. David Tennant

07 Broadchurch

Doctor Who Sonrası Neyle Aklımızda Kaldı: United, Broadchurch, Jessica Jones

Eğer Jessica Jones’u da Chris Chibnail yazmış olsa, Tennant’ın Doktor sonrası kariyerini direkt olarak İngiliz yazarın hanesine yazabilirdik. Ama elbette, öyle bile olsa bu Tennant’a haksızlık olurdu. İskoç aktör kendisin iyi idare etti TARDIS’i Matt Smith’e devrettikten sonra. Özellikle Broadchurch ve Jessica Jones’taki performansları, en az Doctor kadar akılda kalıcı.

 

8. Karen Gillan

08 Guardians of the Galaxy

Doctor Who Sonrası Neyle Aklımızda Kaldı: Guardians of the Galaxy

Gillan diziden ayrılalı daha çok çok olmadı, o yüzden belki de bir şey söylemek için erken. Fakat Guardians of the Galaxy haricinde çok da sağlam ilk adımlar attığı söylenemez. Geçen sene başladığı dizisi sezon ortasında yayından kaldırıldı, münferit çektiği filmler de pek tutmadı. Bakalım Guardians 2 ile kısmeti açılacak mı?

 

9. Arthur Darvill

09 Legends of Tomorrow

Doctor Who Sonrası Neyle Aklımızda Kaldı: Broadchurch, Legends of Tomorrow

Son Centurion, Doctor Who’ya elveda dedikten sonra –ki bilmiyorum işin esasını ama, hep Karen Gillan diziden ayrılma kararı almış, sonra da yapımcılar “e Karen gidiyorsa buna hiç gerek yok” diye Rory’yi şutlamışlar gibi hissederim- baya sağlam bir kariyer güttü. Önce Broadchurch’te kasabanın papazını canlandırdı iki sezon, ardından da Legends of Tomorrow’da Doctor’u… yok pardon, Rip Hunter’ı oynadı. Nazar değmesin.

 

10. Matt Smith

10 Terminator Genisys

Doctor Who Sonrası Neyle Aklımızda Kaldı: Terminator: Genisys

Şimdilik Matt Smith’in akılda kalıcı tek rolü, maalesef, çok da akılda kalıcı olmayan bir filmde yaşandı. Yalnız iç karartmaya gerek yok. İngiliz aktör bu sene içinde yeni Netflix dizisi The Crown’da Edinburgh Dük’ü Philip’i canlandıracak. Üstelik şunun şurasında iki sene oldu canım adam diziyi bırakalı, daha dur bakalım, hemen çizmeyelim!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.