Doctor Who’nun 2018 sonbaharında yayınlanmaya başlayacak olan on birinci serisinin büyük değişikliklerle geleceği zaten cümleten malumumuz. Her şeyden önce dizi yeni bir yazara teslim edilecek gelecek seneden itibaren. Görevi Russell T. Davies‘den devralan Moffat, beş seri götürdüğü görevi Broadchurch’ün yaratıcısı Chris Chibnail‘e teslim edecek. Chibnail de yola yeni bir Doktorla başlayacak: Jodie Whittaker. Doctor Who tarihinin ilk kadın doktoru. E kadın diye yalnız başına gezecek hâli yok elbette. Yanına bir yol arkadaşı lazım.

İşte Whittaker yalnız gezmesin diye BBC geçtiğimiz günlerde üç yeni eşlikçi açıkladı. Tanıştıralım. Bu üçlü aşağıdaki fotoğraftaki dizilimleriyle soldan sağa Mandip GillBradley Walsh ve Tosin Cole. Kendileri sırasıyla Yasmin, Ryan ve Graham karakterlerini canlandıracaklar. Mandip Gill Hollyoaks‘daki Phoebe rolüyle tanıyor olabileceğiniz genç bir aktris. Hakeza Tosin Cole’da aynı diziden çıkma. Kadrodaki en acayip elemanlardan birisi ise Bradley Walsh. Walsh, Coronation Street ve Law & Order: UK dizilerinden elde ettiği popülaritenin yanı sıra aynı zamanda geçmişinde profesyonel futbolculuk da olan bir isim.

Doctor Who Companions

Bu üçlü ve Chris Chibnail konuya istinaden birkaç açıklamalar da yaptılar. “Yeni doktorun yeni arkadaşlara ihtiyacı olacak” diyen Chibnaill, Gill, Cole ve Clarke’ı dizide görmekten çok memnun olduklarını söyledi. Doctor Who’nun ilk bölümlerini çocukken izlediğini ifade eden Walsh ise çok uzun süredir dizinin hayranı olduğunu ve bu yüzden bu rolün kendisi için çok heyecan verici olduğunu ifade etti. Cole da benzer şeyleri söylerken, Gill ise kıyamam, şöyle dedi:

Bazı roller erişilmez gözükürler ve bu da onlardan biri. O kadar ki, ilk birkaç hafta boyunca gerçek olduğuna inanamadım. Jodie, Bradley ve eski dostum Tosin ile çalışmak çok heyecan verici olacak. Bu dizi benim daha önce yaptığım işlerden fersahlarca uzakta ve beni en çok heyecanlandıran şey de bu”

 

Şimdi esas soruya gelelim: Bu kadronun dinamiği ne olacak? Bizim Berna’nın bu konudaki kanaati dinamiği Tennant – Rose – Mickey – Rose’un Annesi Teyze’ye benzeyen bir şablonda olabileceği yönünde. Bu muhtemelen en yüksek ihtimalli seçenek. Ancak Chibnail zaten gözü karartmış vaziyette, o yüzden mevcut bir şablonla hareket etmeyebileceği ihtimalini de göz ardı etmemek lazım. Belki de futbol takımı gibi gezinecekler zaman ve uzay arasında. Belki başka bir dinamik kurulacak. Sizin tahminleriniz varsa, hadi onları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.