Dünyanın gelmiş geçmiş en meşhur oyun müziğinin ne olduğuna dair dünya üzerinde herhangi bir kişinin şüphesi var mı? Elbette cevap Super Mario Bros’un Level 1-1 şarkısı. Dünya sadece Mario’nun değil, güvenilir bir eğlence biçimi olarak video oyunlarının varlığına Koji Kondo‘nun arka arkaya dizip NES’in 8 megabitlik kartuşunun içine sıkıştırdığı o harika notalarla uyandı. Başka hiçbir oyun şarkısı Mario 1-1 kadar akılda kalıcı değil, başka hiçbir oyun şarkısının Mario 1-1 kadar büyük bir tarihi önemi yok.

Bu yüzden yeni çıkacak Mario oyununda çok merkezi bir yerde yeni bir şarkının duruyor olması muhtemelen hiçbirinizi şaşırtmayacaktır. Takip edenlere malumdur, bu Cuma günü Mario serisinin merakla beklenen yeni oyunu Super Mario Odyssey, Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Odyssey’nin merkezinde de yeni bir şarkı var: Jump Up, Superstar. Mahito Yokota’nın bestelediği ve oyun içerisinde Mario evreninin sevilen karakteri Pauline‘in söyleyeceği şarkı şöyle, bir dinleyin isterseniz önce:

Şarkı gayet klasik, eski günlerin Disney filmlerinden fırlamışa benzeyen bir tarzda bir parça olmuş. Üzerine çok söylenecek bir durum yok, beğenen mutlaka beğenecektir, coşan arkadaki küçük para seslerine elbette coşacaktır. Bizim derdimiz daha ziyade şarkının yakaladığı başarıyla. Henüz oyun piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen bir single olarak bilumum sayfa ve platforma çıkış yapan parça iTunes üzerinden top 40 listesine girmeyi başardı. Tabii söylemek gerek, top 40’ta kalıcı olamadı henüz ve geri 80’lere düşüşü yaptı, ama yine de kısa bir süreliğine dünyanın en çok dinlenen 40 şarkısı arasında aynı anda Despacito, Shape of You ve Jump Up Superstar vardı.

Bu da gerçekten çok acayip ve çok keyifli bir durum gibi geliyor bize. Yalan olmasın, şahsi olarak şarkıya çok coşmuyorum; ama uzaklarda bir yerlerde bir Mario şarkısına kopuluyor olması içimi huzurla kaplıyor. Siz ne düşünüyorsunuz güzel geek insanlar?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.