Eskiden müzik konusunda daha bir istekliydim sanırım. Takım tutar gibi grup tutar, o grubun bütün şarkılarını ezberler, yeni albümü ne zaman gelecek takip eder, her türlü mail listelerine üye olurdum. Sadece o değil benzer müzik yapanlar kimlerdir, yeni bir grup çıktı mı, en çok konuşulan şarkılar nelerdir hepsini bilirdim. Tam olarak ne zaman değiştim, o arzumu kaybettim bilmiyorum ama bugün iki dakikalık molalarımda açık olan müzik kanalının bana layık gördüğü şarkılarla yetiniyorum artık.

O sebeple yeni bir grup bulmak benim için büyük bir olay, bu heyecanımı hemen sizinle paylaşayım istedim. Dorothy (the Band takısını kullanmak gerekiyor internette bulabilmek için) Los Angeles çıkışlı bir grup. Kendilerini “The Crew” oyununun fragmanlarından birindeki şarkılarıyla tanıdım. Tarz olarak eski Hard Rock gruplarına yakın bir soundları var. Bir nevi Led Zepplin, Black Sabbath, AC/DC gibi gruplarının modernize olmuş hali gibi düşünün. Swamp-Rock tarzı bir tabir kullanmış yabancı basın ama ben yaşlı bir adam olduğum için anlamadım.

dorothy1

Grubumuz ismini de aldığı karizmatik ve güzel vokali Dorothy Martin ve üç arkadaşından oluşuyor. Eski usül bir gitar, bir bas, bir davul ve bir vokal şeklinde sıralanıyorlar. Şu ana kadar beş özgün şarkılarını dinleme şansı bulduğum grup, hiç hayal kırıklığı yaratmadı. Müzik videosunu da paylaştığım “After Midnight” özel bir güzellik olması dışında, son zamanlarda yeni keşfettiğim “Gun In My Head” de müzik listemi oldukça meşgul ediyor. Hızla hayran kitlesini büyütmekte olan grup karizmatik bir vokal, sağlam bas riff’leri, kısa ama etkili soloları ve sert davul vuruşlarıyla en azından bir kez dinlenmeyi hakkediyor. Hele “Nerede eski usül Rock şarkıları?” diyenler hiç kaçırmasın.

Grupla ilgili her türlü bilgi için facebook sayfalarına buradan, 5 şarkıdan oluşan albümünü satın almak isterseniz iTunes sayfasına buradan, kliplerini izlemek (şu an iki tane var) isterseniz Youtube sayfasına buradan, üç şarkılarını içeren Soundcloud sayfalarına ise buradan ulaşabilirsiniz. Los Angeles’a falan yolunuz düşerse Türkiye’de kendilerinin reklamını yaptığımı ve bana ulaşmalarını direkt Dorothy’ye söylerseniz çok sevinirim. Daha fazla uzatmadan sizi After Midnight’ın klibiyle başbaşa bırakayım.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

7 Comments

 1. Berke Kadam Reply

  Tutku Tuzlu’dan müzikle ilgili ilk yazı oldu sanırım bu, çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu. Spotify’a kaydettim hemen, teşekkürler 🙂

  • Rica ederim ama yazıda da yazdım, artık cahil kaldım konu müzik olunca. Eğer Taylor Swift, Ariane Grande albümü incelemesi falan istemiyorsanız, uzunca bir süre yeni müzik yazısı zor gözüküyor. 🙂

   • Berke Kadam Reply

    Ahaha ben istemiyorum şahsen 🙂 Ama böyle keşifler yaparsanız paylaşın, Dorothy’nin tarzını çok beğendim, tek sorun sadece 5 şarkıları olması 🙂

 2. Sağlam bir keşif , sevdim ama itunes türkiye mağazasında henüz yoklar

  • Emin misin? Cidden kötü amaçla sormuyorum, kendim bu konuda cahil olduğum için soruyorum. Çünkü iPhone’dan girdiğimde 2,99 TL fiyat etiketiyle görebiliyorum da, o yüzden zaten eklemiştim yazıya.

   • Şöyle ki; verdiğiniz linke tıklayadığımda bu ürün Türkiye mağazasında yok diye bir uyarı veriyor. Biraz bende de üşengeçlik var tabi, direk grubun ismiyle aramayı denemedim. Neyse itunes’a Dorothy diyerek arama yapınca bulunabiliyormuş. Eyvallah 🙂

 3. 3 gündür After Midnight dinliyorum sayenizde. Çok kaliteli grupmuş. Umarım grup keşfetme günlerinize geri dönersiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.