Uzun, çok uzunca bir süre sallantıdaydı Agent Carter’ın ikinci sezonu. Sekiz bölümlük mini dizi ilk sezonunda eleştirmenleri mest etmiş;  ama reyting cephesinde beklenen performansın altında kalmıştı. Bu noktada yayıncı kanal ABC’nin bir karar vermesi gerekiyordu. Prestij için bu hem çok övülen, hem de kadın hakları bakımından büyük alkış tutulan diziyi tutacak mıydı, yoksa daha reyting getiren projelere mi yanaşacaktı?

HAYLEY ATWELL

En nihayetinde ilk seçeneği tercih etmiş gibi gözüküyorlar. Agent Carter, en az bir sezon daha bizlerle olacak. Yapımcı kadro tamamen aynı, yine Tara Butters ve Michele Fazekas diziyi götüren ikili olacaklar. Başrol de aynı elbette, Hayley Atwell. Dizi de yine Agents of SHIELD’ın sezon arasında yayınlanacak gibi gözüküyor. Ama onların dışında? Onların dışında neredeyse her şey değişecek gibi gözüküyor! Buyurun, dilerseniz sizi resmi basın bültenine alalım.

“İkinci Dünya Savaşı’nın sonrasında ortaya çıkan yeni Atom Çağı tehditleriyle mücadele etmeye kendini adayan Peggy, şimdi New York City’den Los Angeles’a bu ana kadarki en tehlikeli görevi için seyahat etmek zorundadır. Ama bir yandan yeni arkadaşlar, yeni bir ev ve belki de yeni bir aşk edinirken,  Peggy savaş sonrası Hollywood’unun parlak ışıklı maskesinin ardında, korumak için yemin ettiği herkese yönelik çok daha sinsi bir tehdidin varlığını ortaya çıkarır.”

agent-carter-pilot-hayley-atwell_article_story_large

Hah! Tam oldu şimdi! Şahsen bir aralar Agent Carter’ın her sezonla yeni bir onyıl atlama ihtimali konuşuluyordu, hani 2. Sezon 60’lar, 3. Sezon 70’ler, 4. Sezon 80’ler gibi. Ama ne yalan söyleyeyim, bunun olmayışına biraz üzülsem de, bu hâline de hiç şikayet edemedim. Şu anlatılan mevzu var ya? İşte tam bir “noir” konusu bu! Hollywood’un karanlık yüzü, Melekler Şehri’nin günahları, parlak ışıklarla kontrast edilmiş sinsi günahlar… Ortaya iki trençkot, bir de sigara atsınlar, ben ikna olmuş vaziyetteyim, oradayım! Ey Agent Carter, ikinci sezonunu da merakla bekliyorum senin. Hadi hayırlısı!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Ben hala Marvel One Shot’un nerede kaldığını merak ediyorum. İki sezon arasında mı kalacak yoksa hala bu sezon da dünyayı kurtaran kahramanımıza kahve servisi mi yaptıracaklar? İlk sezon kendini kanıtladı artık SHIELD kurulmalı. (her halikarda o kısa film zaten saçma kaldı şimdi)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.