Şu hayatta gerçekten pek az şey iyi bir dizinin bitmesi kadar zor. Eğer binge-watch ediyorsanız, zaten hayatınızdan verdiğiniz dakika ve saatlerin haddi hesabı yok ise fiziksel bir boşluk da oluyor bir yandan. Ama en ağırı, şöyle yedi sekiz sene hafta hafta takip ettiğiniz bir dizinin bitmesi. Çünkü o diziyle birlikte gençliğiniz de bitiyor bir yandan. Resmen hayatınızda bir dönem kapanmış oluyor. Ürpererek bekliyorsunuz final tarihini.

Game of Thrones’un gelecek sene final yapacağı gerçeği bir süredir bu yüzden milyarlarca insanın yüreğini buruyordu. Fakat bilirsiniz, gecenin en karanlık olduğu yer, gündüzün de en yakın olduğu yerdir. İşte bunun ışığında, size hayırlı bir haber vermeye geldik. Game of Thrones bitecek diye üzülüyorsanız, üzülen arkadaşlarınız varsa, müjdemizi isteriz. Game of Thrones bittikten sonra, bir değiliki değil, tamı tamına dört Westeros dizisi gelecek.

Zırnık şaka yapmıyoruz, üstelik spekülasyon da taşımıyoruz. HBO resmi açıklamayı yaptı. Game of Thrones’un bitmesiyle beraber Benioff-Weiss ikilisinin senaryoya dokunmadan uygulayıcı yapımcı olarak mutfağında bulunacakları dört dizi başlayacak. Bunlar, Westeros tarihinin farklı dönemlerinde geçen projeler olacaklar. HBO bunları epey derinlikli düşünmüş, hatta şimdiden bir yaratıcı ekip de atamış her birine.

Bu dizilerden bir tanesini Godzilla ve Kong: Skull Island‘ın yazarı Max Borenstein yapacak. Borenstein ile ilgili söylenecek çok bir şey yok, iki tane ortalama üstü büyük canavar filmi yazdı. Akla konsept olarak da çok bir şey gelmiyor dürüst olmak gerekirse, Godzilla’yı yazan adam Westeros’ta neyi yazar? Ejderler tarihi? Aegon’un fethi? Göreceğiz!

Game of Thrones Replica Iron Throne Wallpaper

Fakat Borenstein’e ne kadar tarafsızsak, öteki isme de o kadar heyecanlıyız: Jane Goldman. Goldman ismen size tanıdık gelmiyor olabilir, ancak senaryosunu yazdığı filmlerin hepsi gönlümüzde yere sahip: Stardust, Kick-Ass, Kingsman, X-Men: First Class… Evet, Goldman gönlümüzün efendisi Matthew Vaughn’ın senaristi. Şimdi bir Westeros dizisi yapacak, ve üstelik dizinin öteki yazarı bizim GRR. Bu proje her ne olursa olsun, en dikkat çekici olan olarak kalacak. İlla biri Robert’s Rebellion yapacaksa, bu kadro yapsın isterim ben mesela.

GRR’ın dahil olduğu bir diğer proje de Carly Wray ile birlikte. Wray, listelenmiş dizi patronları arasında en deneyimsiz olanı. Sadece Mad Men’de yazarlık yapmış vakti zamanında. Mad Men Amerikan TV tarihinin en sağlam yazılmış dizilerinden biri olduğu için yeterli bir özgeçmiş, ama dörtlü şövalyelerimizden sonuncusunun yanına koyunca Wray hâliyle çocuk gibi kalıyor. Zira dördüncü dizimizin patronu Brian Helgeland. Helgeland Hollywood’un yaşayan efsanelerinden. Oscar ödüllü yazarın geçmişinde L.A. Confidential, Mystic River ve 42 gibi işler var. Onun neler çıkartacağını da izlemek büyük keyif olacak.

E şimdi… İnsan da çok bir şey diyemiyor. Westeros uçsuz bucaksız evren. GRR Martin projelerin ikisinde bizzatihi müdahil. Diğerlerinde de fikri alınır illa ki. Pırlanta gibi yazarlar toplamışlar. Benioff-Weiss etrafta geziniyor olacak. E materyal de bol? İtiraz edesimiz gelmedi pek bizim. Hepsini izleriz gibi sanki, değil mi? Siz ne diyorsunuz geek alemi? Yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.