Hayranların gücünü hafife almayın!

Yok, sahiden hafife almayın. Çünkü Netflix gibi reytinglere bağlı çalışmayan bir platform bile artık bir noktadan sonra bunca şikayeti kulak ardı edemedi. Eğer hayranlar olmasaydı, muhtemelen yapımı sırf yaranmak adına yücelten birçok eleştiri mecrası hala yaptıkları pohpohlamaya devam edeceklerdi.

Ancak dost acı söyler sevgili geekler. Biz de bunu defalarca en acı yoldan söyledik. Iron Fist dedik, olmamış dedik, izlerken illallah ettik dedik. Dedik de dedik gerçekten.

Biz tüm bu cümleleri sarf ederken, Netflix ikinci sezonunu çıkardı Iron Fist’in bildiğiniz üzere. Eylül ayında gelen devam sezonuyla ufak bir umut ışığı minvalinde görülen Iron Fist, yine de o nihai yumruğu yemekten kaçamadı. Ruhuna el-fatiha, hadi helvasını kavuralım: Çünkü Iron Fist, bizzat Netflix tarafından iptal edildi!

iron_fist_kung_fu_3000.0

Evet, sonunda sahiden de onca eleştiri bir işe yaradı. İkinci sezonunun gelmesi neden bu kadar gerekliydi biz de bilmiyorduk ama, anlaşılan bu seneki bölümlerde bile işi toparlayamadılar. Baksanıza, direkt olarak iptal kararı alınmış. Üstelik o pohpohlayan sitelerin “üçüncü sezondan ne bekleyelim” temalı uzun girizgahlı söylemlerine rağmen.

“Ölümsüz Iron Fist”, Netflix-Marvel cephesinde bir öldü, bir öldü. Ancak gel gelelim, Deadline’ın haberinde yer verdiği ve bizzat Iron Fist sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir cümle var, şu an tüm akıllar karmakarışık oldu: “Dizi Netflix’te sona erse de, ölümsüz Iron Fist hep yaşayacak.”

Bize kalırsa çizgi romanlarda devam edecek hikayeleri falan söylüyorlar; ancak birçok yabancı siteye göre işkillenmemiz gereken bir durum varmış. Başka bir proje ile Iron Fist’i izlememiz ya da kendisinin başka bir platformda misafir edilmesi gibi seçenekler mevcutmuş. Ne mi düşünüyoruz peki? Yahu bitti artık bitti, daha neyine geri getirmeye uğraşıyorsunuz? Paşalar gibi çizgi romanda okuyalım Danny Rand’imizi, rahat edelim. Netflix’in Iron Fist hayal kırıklığını da bir süre unutuverelim, rahatlayalım. Azıcık salın hayranları salın.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

1 Comment

  1. Batuhan Çomak Reply

    Hadi ordan 3. Sezonda Danny i çift fistle izlemek çok zevk verecekti

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.