Baştan söyleyeyim, Geekyapar bünyesinde şu an çalışan insanlar arasında bir moda geek‘i yok. Tanıdığımız çok var, ama hiçbirini gelip bizde moda akımları, tarihçeleri, gelmişi, geçmişi, analizleri falan üzerine yazmaya ikna edemedik henüz. Bu bizim dün gerçekleşen Altın Küre ödülleriyle ilgili moda yönünden bir şeyler yazmamıza engel mi? Tabii ki hayır. Bir süre cahil cesaretiyle elbiseleri falan yargılamayı düşündük; ama sonra dedik ki ne kumaştan anlarız, ne kesimden. Biz anladığımız yerden, geyikten vuralım bu sefer.

2016 sinemada geek yılı olacak demiştik. Bunun sanıyoruz moda dünyası da farkına varmış. Bize soracak olursanız Altın Küre’ye iştirak eden aktör ve aktrislerin kostümlerini tasarlarken baya süper kahraman dünyasından esinlenmişler. Kendimizce bir takım ispatlarını yaptık. İnanmıyorsanız, buyurun, kendiniz görün!

 

Emilia Clarke – The Crow

Emilia Clarke - The Crow

Game of Thrones‘da Daenerys‘i canlandıran Emilia Clarke, Altın Küre’lere gelirken de “ileride Crow’un bir cinsiyeti değiştirilmiş reboot’unu yapmak isterseniz, adayım” mesajını vermek istemiş belli ki. Deri yerine dantel; ama olsun, karanlıksa aynı karanlık, korkutuculuksa aynı korkutuculuk.

 

Julianne Moore – Medusa

Julianne Moore Medusa

Uzun kızıl saç? Tamam. Mavi kostüm? Tamam. E Freeheld‘in yıldızı Julianne Moore poz verirken de Medusa’yı örnek almış kendisine? Daha ne diyelim? Kabul, Moore’un saçları henüz kendi başlarına uzuv gibi hareket edemiyorlar, ama bence inanırsa Moore onu da başarır.

 

Kate Winslet – Invisible Woman

Kate Winslet - Invisible Woman

Biz mevcut süper kahraman filmleri trenine atlaması gereken aktörlerden birinin Kate Winslet olduğuna inanıyoruz. Kendisi burada ikidir ekrana doğru düzgün yansıtılamayan Sue Storm gibi giyinerek buna kendinin de inandığını göstermiş. Bu arada, hani yaşı geçti artık farkındayım ama, Sue Storm dediğin karakter zaten Kate Winslet gibidir; Jessica Alba ya da Kate Mara değil. Güçlü, ama aynı zamanda sevecen; savaşçı, ama aynı zamanda anaç… Spider-Man’i MCU’ya alıp 15 yaşına döndüren Marvel, Fantastic Four’u da MCU’ya böyle biraz daha yaşlı almak isterse, bu resme dönüp bir baksın.

 

Kirsten Dunst – Black Canary

Kirsten Dunst - Black Canary

Malumunuz, Kirsten Dunst süper kahraman dünyalarına yabancı değil. Burada da taraf değiştirmek istediğinin sinyallerini çakmış. “Bak DC” demiş, “Ben Marvel’da üç film boyunca kurtarılması gereken kadında saplandım kaldım. Al, süper kahraman yap beni”. E hazır Black Canary filmlerde de yok?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.