Moon, Source Code, Warcraft ve Mute filmlerinin yönetmeni Duncan Jones, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yeni projesinin ilk ipucunu verdi. Bir isim, bir görsel ya da bir teaser fragman değil; baya baya bir ipucuydu Jones’un paylaştığı. Ancak maşallah öyle bir ipucu paylaştı ki, anlayan hemen anladı; anlamayana da hemen durum anlatıldı. Belli ki Rogue Trooper‘ın bir filmi geliyordu.

Rogue Trooper, Britanya’nın çizgi roman geleneğinde çok önem taşıyan 2000AD sayfalarında nam salmış bir hikaye dizisi. Aynı kuzeni Judge Dredd gibi bu da epey sert bir gelecek tasvirinde geçiyor. Baş karakterimiz Rogue, genetik olarak özel üretim bir süper asker. Steve Rogers gibi “iyi bir çocuk bulduk, içine süper serum sıktık” değil; Rogue baya mühendislik ürünü bir asker. Tüm ekibini de yanında taşıyor. Altered Carbon‘ınkine benzer bir biçimde burada da insan bilinci bir çipe indirilebiliyor. Rogue’un da bu yüzden çantası, miğferi ve silahı aynı zamanda da ekip arkadaşları.

Rogue, Güney ve Kuzey arasındaki bir iç savaşta çarpışıyor. Çok spesifik de bir görevi var: Traitor General‘ı bulmak. Gerry Finley-Day ve Dave Gibbons‘ın yarattığı Rogue ilk seri boyunca kendi bölüğüne ihanet edip onları katletmiş olan bu Traitor General’ı arıyor. Serinin başlarında Gibbons ayrılıyor, Finley-Day de öyküyü tamamladıktan sonra karaktere elveda diyor. Ardından Gibbons’ın geri dönüp küçük bir reboot teşebbüsü var, “The War Machine” ismiyle. Ancak muhtemelen Jones’un projesi bu dönemi konu almıyor.

Heyecan verici mi? Elbette, bir yere kadar. Ancak Duncan Jones Moon ile hepimizde yarattığı krediyi takriben Mute’un on beşinci dakikası itibariyle tüketmiş durumda. Source Code yer yer eğlenceli ve akıllıca bir filmdi. Warcraft‘tan sadece seriyi sevenler keyif aldı. Mute ise öyle, ne bileyim, işte öyle bir filmdi. Jones’un Moon ile ortaya koyduğu potansiyeli artık ya satacağız, ya da üstüne yeni bir ömür katacağız. Bunu da çok büyük oranda Rogue Trooper belirleyecek gibi duruyor. Bakalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.