Dungeons & Dragons, geeklik müessesinin temel taşlarından biridir. Bu konuda çok fazla fikir ayrılığına düşeceğimizi zannetmiyorum. Öte yandan şu da bariz ki Dungeons & Dragons markası her ne kadar şu an popüler kültürü etkisi altına alan markalara ilham kaynağı olsa da kendisi bu markaların epey gerisinde kaldı. Buna bir son vermek isteyen yapımcılar da son yıllarda oyun, dizi ve film prodüksiyonlarına hız verdiler. Şu anda gerçekleşmekte olan San Diego Comic-Con etkinliğinden duyurulan ilk büyük haber olma özelliği gösteren, başrollerinde Chris Pine, Regé-Jean Page and Michelle Rodriguez’in olduğu Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves filmi bu prodüksiyonlardan biri olacak gibi gözüküyor. Filmin 2023 yılının Mart ayında çıkması planlanıyor.

Fragmanda dünyayı ya da masumları kurtarmak gibi klişe motivasyonları kendilerine misyon edinmeyen bir grup başıbozuğun, çaldıkları büyülü bir nesne yüzünden başlarını belaya soktuklarını ve bu beladan kurtulmaya çalıştıklarını görüyoruz. Klasik bir D&D grubu gibi gözüken bu takımda Chris Pine’ı “Bard“, Michelle Rodriguez’i “Barbarian“, Regé-Jean Page’i “Paladin“, Justice Smith’i “Sorcerer“, Sophia Lillis’i Druid ve son olarak Hugh Grant’i “Rogue” olarak göreceğiz.

Bahsettiğim bu klasik D&D grubunun fazla klasik olması haricinde benim bir itirazım yok bu filme. Yani keşke roller yine aynı kalsaydı da ortaya bir ork, bir cüce, bir elf atılsaydı. Gerçi öyle daha mı klasik olurdu bilemedim. Yine de son yıllarda Scanlan Shorthalt ile başlayan ve Jaskier ile devam eden karizmatik Bard akımının, Chris Pine ile iyice yükselmesinden dolayı çok mutluyum. Öte yandan fragmanda gösterilen birbirinden çeşitli yaratıklar da benim fazlasıyla ilgimi çekti. Genel olarak beğendim ya.

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili geekler? Sizce de oldukça ilgi çekici değil mi? D&D dünyasından daha fazla film izlemek ister misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.