Ağustos ayının gelmesini nasıl iple çekiyorum size anlatamam. Daha ayın başlangıcında izleyeceğimiz Sandman dizisinin ardından House of Dragon ve Lord of the Rings: Rings of Power dizilerini düşündükçe heyecandan deliye dönüyorum. Resmen bir yıllık içerik, bir ay gibi kısa bir süre içerisinde arka arkaya çıkacak. Asıl kazananın biz izleyiciler olduğu bu rekabet ortamında, tüm şirketler en fazla konuşulan ve en fazla beğenilen dizi olmak için birbirleriyle yarışıyor. Zirvenin en büyük adaylarından biri olan House of Dragon, yeni yayınladığı video ile biz izleyicileri büyük ölçüde etkilemeyi başardı.

House of Dragon dizisine sürekli olarak Game of Thrones’un yan dizisi gözüyle bakıyoruz fakat bu iki yapım arasındaki en büyük fark, House of Dragon’ın çok ama çok daha büyük bir bütçeye ihtiyacı olması. Targaryen ailesinin arasındaki iç savaşa odaklanacak hikâyenin başrolünde insanlar, ejderhaların geri planında kalıyor desek yeridir. Game of Thrones’un ejderhaları, özel efekt yönünden oldukça başarılıydı bu konuda diyecek sözümüz yok. Fakat öte yandan House of Dragon’da sadece üç ejderhayı göstermek yeterli olmayacaktır. Diziden gelen yeni fragman da bu endişelerimizi sonlandırır nitelikte görüntülere sahip. Anlaşılan House of Dragon dizisinde ejderhaya doyacağız.

Açıkçası daha fragmanı izlerken bile Game of Thrones’dan alışık olduğumuz o her an birinin kafasının kopmasına sebep olacak gergin atmosfer, politika ve entrika havasını hissettim. Henüz dizinin iyi ya da kötü olacağını söylemek için erken fakat fragmanın birçoğumuzu heyecanlandırdığını söyleyebiliriz. Demir Taht’ın da kitaplara uygun bir şekilde daha fazla kılıçtan oluşması ve Demir Taht’a çıkan merdivenlerin üzerinde, erimiş kılıçların bulunması dikkatimi çeken ve beni heyecanlandıran ayrıntılardan biri oldu. Beklediğimize fazlasıyla değecek gibi bu dizi!

Siz ne diyorsunuz House of Dragon dizisinden gelen yeni fragmana sevgili geekler? Sizce dizi, Game of Thrones’un bizde bıraktığı boşluğu dolduracak mı yoksa bir daha hiçbir dizi onun yerini tutamaz mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.