Ronda Rousey’nin ismini duydunuz mu? Dövüş sporlarına ilgiliyseniz illa ki duymuşsunuzdur. Kendisi bir judocu. Bu alanda beş Pan-Amerikan, bir Dünya Şampiyonası, bir de Olimpiyat madalyası var. Fakat Rousey daha ziyade dünyanın en ünlü dövüş sporlarından MMA ile tanınıyor. 2010’da başladığı MMA kariyerinde 12 maça çıktı, bunların 12’sini de kazandı üstelik on birini de ilk raundda sonlandırdı. Kendisi aynı zamanda ağır bir World of Warcraft oyuncusu, arada cosplay yapıyor ve internette iki dakika kırk altı saniye boyunca Pokémonlar hakkında her birimize çok tanıdık gelecek bir tutkuyla konuştuğu videolar var.

Ronda Rousey World of Warcraft

Ronda Rousey’nin hayatı, kariyeri, yükselişi, şu anda geldiği yer ve temsil ettiği şey benim baya ilgimi çekiyor. Bu hissiyatımda da belli ki yalnız değilim. Bu Rousey’nin Associated Press ve Fox News gibi mecralarda çalışmış gazeteci kardeşi Maria Burns Ortiz ile birlikte yazdığı otobiyografisi “My Fight / Your Fight” (Benim Dövüşüm / Senin Dövüşün)’ın yüksek satış rakamlarına ulaşmasından belli. Ve şimdi de bir filme uyarlanmasından.

Hikaye buraya kadar zaten acayip. Çünkü Rousey çok ilginç bir karakter ve yıldız gücü de her geçen gün (Expendables, Furious 7 ve Entourage gibi filmlerdeki rolleri sayesinde) giderek yükseliyor. Bunun üzerine daha henüz kendisi 30’una basmadan bir otobiyografi yazmış olması, bunun tutmuş olması, birilerinin de bunun film haklarını almış olması daha da acayipleştiriyor. Fakat meseleyi iyice ilginç yapan, bu filmin başrolünde kimin oynayacağı meselesi. Zira yapılan açıklamaya göre Ronda Rousey’yi bizzat kendisi oynayacak.

NEW YORK, NY - MAY 03: Ronda Rousey attends UFC On FOX VIP Party at Mondrian Soho on May 3, 2012 in New York City. (Photo by Michael N. Todaro/WireImage)

Evet, aynen öyle. Yanlış olmaısn, bu bir belgesel değil. Filmin senaryosunu Dawn of the Planet of the Apes ve The Wolverine’i yazan Mark Bombacck yazıyor. Yapımını ise Paramount üstlenecek. Henüz yönetmeni belli değil, ama gerçekten de kurgusal bir film olacak. Ve Rousey bizzat kendini oynayacak. Bunun daha önce bir timsali var mı bilmiyorum, ama inanın samimiyetle sonucu merak etmekteyim şu an. Film büyük ihtimalle 2016’nın sonuna ancak çıkar çıkarsa. Vallahi merakla bekliyorum!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.