Her ne kadar önceki söylentiler bizlere farklı bir Marvel karakterinin EA çatısı altında bir oyuna sahip olacağını söylese de o söylentilerin bazıları EA’in aynı zamanda bir Iron Man oyunu üzerinde de çalıştığını söylüyordu. Söylentiler doğru çıktı ve EA tek kişilik, hikâye odaklı, üçüncü kişi bakış açısından oynanacak bir Iron Man oyunu duyurdu. Oyun daha önce Star Wars: Squadrons’u yapmış ve şu sıralar ilk Dead Space oyununun remake’i üzerinde çalışan Motive Studios’a emanet.

Tabii her ne kadar EA kanadından ilk resmi duyurulan Marvel oyun Iron Man olsa da Black Panther’in de yine kendi oyununa kavuşacağına dair güçlü söylentiler var. Onun da açık dünya olması bekleniyor. Bir yandan da Uncharted üçlemesinde çok büyük emeği olan Amy Henning’in stüdyosu Skydance’ten duyurulan ikinci dünya savaşı zamanında geçecek Captain America ve Black Panther’li bir başka hikâye odaklı oyun var. Insomniac Games’ten zaten önümüzdeki sene bu zamanlar Spider-Man 2’yi beklemekle beraber, bir de geçen sene teaser ile duyurdukları Wolverine oyunu da geliştirilme aşamasında. Bu sene bitmeden çıkacak olan Midnight Suns’ı saymıyorum bile. Anlayacağınız Marvel film kanadında yavaş yavaş eski heyecan seviyesinden uzaklaşıyor olsa da bir başka medya olan video oyunları tarafında ise tabiri caiz ise şaha kalkacak.

Iron Man oyununun yapması gereken şey çok basit aslında. Anthem’in uçuş mekaniklerini ve dövüş mekaniklerini alıp iyice geliştirecekler; bir de üstüne ortalama üstü güzel bir hikâye yazacaklar. Bunları yaparlarsa her türlü zevkle oynanır. Black Panther oyunu hakkında bir şey diyemiyorum açık dünya olduğu için, inşallah Assassin’s Creedler gibi bayık değil de Spider-Man gibi daha akıcı ve eğlenceli olur. Tabii bütün bunlara rağmen yakın zamanda çıkmış olan Avengers oyunu sebebiyle zaten orada bulunan karakterlerin bir de kendi oyunlarına sahip olmaları yerine orada göremediğimiz başka karakterler için oyun duyurusu isterdim. Spider-Man ve Wolverine zaten daha önceden duyurulmuştu da kalan ikisi resmi biri söylenti oyundan hepsi öyle. Hatta Black Panther’i ikisinde göreceğiz, öyle düşünün.

Iron Man oyunu sizi şaşırttı mı? Hangi çizgi romanlardan ilham almalarını istersiniz? Marvel görmek sizi baydı mı? Bahsettiğimiz oyunlardan en çok hangisini oynamak istersiniz? Siz hangi Marvel karakterine oyun yapılsın isterdiniz? Görüşlerinizi bizimle aynı kelimeleri tekrar kullanmadan paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.