Şimdi size öyle bir şey söyleyeceğim ki, muhtemelen okuduğunuzda büyük bir çoğunluğunuz bunun önce gerçek olduğuna inanmayacak, sonra da ciddi bir mesele olduğunu anlayıp sinirlenecek. En azından ilk gördüğüm andan beri benim yaşadığım duygu değişimleri bu yöndeydi, evet.

Final Fantasy serisinin, kendimi bildim bileli neredeyse her sektöre uzanan bir kolu olduğunu söylesem yalan olmaz herhalde, değil mi? Bu külliyatı sular seller gibi ezbere bildiğimi söyleyemem; fakat yine de bu zamana kadar elime geçen oyunları ya da izlediğim projelerinden yola çıkarak konuşacak olursam, bu haberin odak noktası beni bile büyük ölçüde gerdi. Nedenine de geleceğiz elbette. Peki neymiş bu ciddi anlamda saçma bulduğumuz gelişme?

99a4d7d4-75d5-4fc8-91c3-b259ff06093a_ariana_Final_Fantasy

Ariana Grande, Final Fantasy oyunları için tasarlanan bir karakter haline geldi! Evet evet, gerçekten. Square Enix’in telefonlar için çıkan oyunu Final Fantasy: Brave Enxvius için, ünlü pop şarkıcısı Ariana Grande ile bir anlaşma yapıldığı duyuruldu. Bu anlaşmanın herhangi bir müzikal kanadı olmaması bir yana, şarkıcının karşımıza bir karakter olarak çıkması gerçeği şahsi fikrime göre bence biraz “Kötü reklamın zararı olmaz.” kıvamında bir düşüş. 

Grande, kendi Instragram hesabında bu projenin reklamını bir güzel yapadursun, birçok Final Fantasy severin bu gelişmeye ne ölçüde tepki vereceği konusunda oldukça şüpheli yaklaşıyorum doğrusu. Kendisinin, sesi oldukça eşsiz bir şarkıcı olduğu konusunda ya da gırtlağının ne kadar müthiş sesleri çıkarabildiği hususunda herhangi bir itirazım yok. İnternette dönüp dolaşan onlarca videosu ve taklit ettiği birçok ünlü ses ile gösterdiği yeteneği için burada kendisine karşı bir garezim de yok, fakat tamamen şahsi bir görüş olarak belirtmek isterim ki müzik tarzından çok da hoşlanmıyorum ne yazık ki. Bu nedenden ötürüdür ki, her ne kadar başarılı bir sesi olursa olsun, böylesine bir pop yıldızının Final Fantasy gibi bir oyunda karakter olması sizce de biraz uzaklaştırıcı bir etken değil mi? İtici demeyeceğim, sadece tarzı için böyle bir görüntü seçildiğini düşünüyorum kendisinin. Tavşan kulaklarının ve mayomsu kıyafetinin konseptini tamamen bir yana bırakırsak gerçekten benim için gereksiz bir karakter tarzı seçimi olmuş. Bilemedim, belki de bu ön yargım tamamen kendisinin müziğine karşı olan hoşnutsuzluğumdan kaynaklanıyordur. Zira, gittiğim her ortamda istemsizce kulaklarıma tıkılan melodilerinden bıkmış durumdayım. Sanırım sırf bu yüzden, ona karşı bilinçsiz olarak bir ön yargı geliştirdim. Ne olursa olsun, yeteneğini inkar etmesem de özet olarak Final Fantasy gibi başarılı bir seriye bunun pek de yakıştığını düşünmüyorum.

Grande, Instagram hesabından yayınladığı minik bir video ile karakterine dair küçük bir ön izleme imkanına erişmemizi sağlıyor. Şimdilik sadece çizim konseptlerini gördüğümüz karakterin, Final Fantasy’nin iOS ve Android platformları için geçtiğimiz sene çıkan Brave Exvius için konuk olacağı söyleniyor. Kalıcı bir karakter mi yoksa belli bir yerden sonra elde edebileceğimiz bir karakter mi henüz açıklanmasa da, ana karakter kadrosunda olmayacağı düşünülüyor. Son olarak da Ariana Grande, Japon pop kültüründe yer alan böylesine başarılı bir seride yer almaktan dolayı gurur duyduğunu belirtiyormuş. Bu kültürü oldukça sevdiğini ve müziğinin de bu piksel sanatıyla harmanlanacak olmasından dolayı mutluluk duyduğunu söylemiş. Ne diyelim, kendisi için elbette güzel bir gelişme. Yine de ben son derece kişisel bir görüş olarak kendisinin bu projede karakter olmasını pek samimi bulamıyorum.

x8vmbwdcnpxl6ull622f

Peki sizler ne düşünüyorsunuz sevgili Final Fantasy geekleri? Bu seriyi yalayıp yutmadığım için belki de ben fazla ön yargı ile yaklaşıyorumdur, bu nedenle sizin bu konudaki düşüncelerinizi oldukça merak ediyorum. Ariana Grande, mobil platformdaki bir oyun için sizce uygun bir yüz mü? Oyun sektörünün görüp geçirdiği onlarca başarılı aktör ve aktristen sonra -sanat camiasının neredeyse her türlü üyesinin dahil olduğu gerçeği var tabii- Ariana Grande benim için biraz hype düşürücü bir gelişme gibi geldi. Bilmem, siz söyleyin, yerine göre bir eleştiri mi yoksa oyun sektörünün gelişmesi açısından önemli bir adım mı? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.