Uzun bir boy, suratsız bir yüz, güneş görmemiş vampir misali mermer beyazı bir ten ve korkutucu bir ormanda sizi gerim gerim geren bir atmosfer… Kimden bahsettiğimizi tahmin etmişsinizdir herhalde, değil mi? Gerilim temalı oyunların fenomenleri arasında yer alan Slender Man’den bahsediyoruz elbette.

2009 yılında bir internet kültürü oluşumu olarak dünyaya gelmiş olan Slender Man için yapılması planlanan film üzerine, yakın zamanlarda bir yeni bir gelişme haberi geldi. Screen Gems’in yapımını üstlendiği filmin çekimlerinin 2017 bahar aylarında başlaması bir yana, yönetmen koltuğuna geçen ismin de Sylvain White olduğu duyuruldu. Daha önceden Boogeyman, Resident Evil veya Underworld gibi karanlık atmosferlere sahip filmlerin de sahipliğini üstlenmiş olan Screen Gems’in yakın dönemlerde başlayacak Slender Man filmi çekimleri için senaristlik koltuğunda David Birke oturduğunu da belirtelim.

slenderman

Eric Knudsen tarafından yaratılan ve internette sansasyon yaratan bu uzun boylu, ürkünç, takım elbiseli, kurbanlarını gizlice takip eden bir karakter olan Slender Man için planlanan film projesinden önce, bir zamanlar düşünüldüğü söylenen dedikodular da elbette bu proje ile beraber tamamen toprağa gömülmüş oldu. American Horror Story’nin başarıyla ilerleyen sezonlarında, Slender Man’in de diziye katılması konusunda ortalıkta dönen söylentileri, Screen Gems filmi ile hemen reddetmişti yapımcılar. Ve böylece de, aslında Slender Man üzerine odaklı bir sezon olduğu fikrinin varlığının da sadece bir dedikodudan ibaret olduğu anlaşılmış oldu. Tabii bu inkardan sonra HBO tarafından, film projesi ile eş zamanlı bir televizyon dizisi projesinin de planlandığı söylemleri ortaya çıkmaya başladıysa bile, bu henüz açıklığa kavuşmuş bir şey değil ne yazık ki. Comicbook.com tarafından geçtiğimiz Kasım ayında, 23 Ocak tarihinde yayınlanması planan televizyon projesi için ilk trailerını yayımlayan HBO’nun, bu film projesi ile ilgili herhangi bir bağı var mı daha net değil. Hatta öyle ki, American Horror Story’nin ele alacağı şekilde bir dizi konsepti olup olmayacağı konusunda da bazı ikilemler mevcut. Tabii her şeye rağmen, HBO’nun yayımladığı bu trailerın, gerçek bir Slender Man vakası üzerine çekilen ilginç bir belgesel kıvamında olduğu, hemen anlaşılabiliyor.

Belgesel formatında gelecek olan proje bir yana, Sreen Gems tarafından çekimlerine başlanacak olan film için atılacak ilk adımlar için şimdilik sadece yönetmen ve senarist isimleri gibi yenilikler var elimizde. İlerleyen dönemlerde gelecek yeni haberler için radarları açıp beklemeye devam ederken dikkat edin de sizi, korkunç bir gizlilikle takip eden uzun boylu, takım elbiseli ilginç varlıklar ürkütüvermesin. Zira karanlık ormanlarda bulacağınız ipucu niteliğindeki notlar her zaman size yardımcı olmayabilir.

Slender Man karakteri için genel kanılarınızı, film ve dizi projeleri için düşüncelerinizi ve elbette her türlü yorumunuzu bekliyor olacağız! Ne dersiniz, gelecek bu projeler ne denli başarılı olacak? Sizce bu tür oyun referanslı filmlerin ömürleri beklenenden uzun mu? Daha önceden sektörde boy göstermiş olan benzer projeler için de bir-iki kelamınız varsa, onları da okumayı isteriz elbette! E o halde, siz yazın biz okuyalım! Hadi yorumlara kuvvet!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.