Damon Lindelof: Kariyerine Crossing Jordan‘da yazarlık yaparak başladıktan sonra Abrams ile birlikte dizi anlayışımızı değiştiren Lost‘u yaratan, ardından Prometheus ve Star Trek Into Darkness ile sinemaya el atan, en son olarak da ölümüne karanlık soft-kıyamet dizisi The Leftovers ile epey övgü ve takdir toplayan deneyimli, sevimli TV yazarı.

HBO: Yıllarca gururla taşıdığı “Televizyon değil, HBO” sloganının hakkını ürettiği The Wire, The Sopranos, Oz, Six Feet Under, Rome, Boardwalk Empire, Game of Thrones gibi muhteşem dizilerle veren, bugün Netflix ve AMC gibi rakiplerine rağmen hâlâ titan gibi dimdik duran, bir dizinin başında o tanıdık hışırtıyı duyduğumuzda yerimizde şöyle bir diklenmemize sebep olan harika TV kanalı.

HBO Logo

Watchmen: Alan Moore ve Dave Gibbons’ın yarattığı, 1986 ve 1987 yıllarında yayınlanmış, yayınlandığı andan itibaren çizgi romanların algılanış biçimini kökten değiştirmiş ve bugüne bugün 20. yüzyılın son çeyreğinden çıkma en büyük edebi eserlerinden biri olarak kabul edilen, tüm derdi hem çizgi roman mecrasını hem de süper kahraman meselesini yapısöküme tabi tutmak olan muhteşem grafik roman.

Durum: An itibariyle Lindelof ve HBO, Watchmen’i bir diziye uyarlamak için müzakere yürütmekte. Henüz hiçbir şey kesin değil. İmzalar atılmamış, fikir olgunlaşmamış. Ancak bu konuşma yapılıyor. Bu plan masada. Niyet orada.

Yorum: ALLAH’IM LÜTFEN OLABİLİR Mİ ÖYLE BİR ŞEY NOLUR OLSUN LÜTFEN EHEROVFEYTBEEEEE!!!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.