Bit pazarına nur yağmaya devam ediyor sevgili okur. Gün geçmiyor ki geçmişimizde, çocukluğumuzda, gençliğimizde iz bırakmış bir şov modernleştirilmiş haliyle şansını günümüz izleyicisiyle denemesin. Bu haberimizdeki konuğumuz ise muhtemelen hem benim, hem de hepimizin çocukluk dönemimizde severek izlediğimiz ekip dizisi: A-Team.

Bilmeyenler için, dört bambaşka karakterdeki askerimiz yanlış bir suçtan dolayı hapse düşerler, kariyerleri lekelenir. Sonrasında bu dörtlümüz hapisten kaçar, kendilerine tuzak kuran örgütten öç almaya karar verirler. Bu klişe konuyu çekici kılan unsur bu dört birbirinden farklı ve mizah dozajı yüksek karakterlerimizdi. Takımın başında deneyimli, strateji ustası, takımın “babası” diyebileceğimiz Hannibal Smith vardı. Takımın yakışıklı ve çapkın kontenjanını  Templeton Peck/Faceman kullanıyor. Delilikle dahilik arasında gidip gelen adamımız Howling “Mad” Murdock ekibin pilotu olarak grubumuza dahil oluyor. Son olarak kas gücü, grubun tankı B.A (Bad Attitude) tam ismiyle Bosco Albert Baracus da eklenince grubumuz tamam oluyor.

The-A-TEAM

Kendilerine tuzak kuran ekibi yakalamaya çalışırken, bir yandan da para karşılığı zor işler gerçekleştiren ekibimiz özellikle Murdock ve BA’in dinamiğiyle eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlıyordu. 2010’da Liam Neeson, Bradley Cooper’ın oynadığı bir yeniden çevirim filmi yapılsa da kadrosuna rağmen çok başarılı olmamıştı. A-Team bu sefer şansını köklerine dönerek yani televizyon dizisi olarak denemeye karar vermiş.

Deadline’ın bildirdiğine göre prodüktörlüğünü Fast and Furious’dan Chris Morgan ve orijinal dizinin yaratıcılarından Stephen J. Cannell’in kızı Tawnia McKiernan’in üstleneceği dizinin senaryosunu da Sleepy Hollow ve Nikita’da yazarlıkyapmış Albert Kim yazacak. Gelen haberlerde normalde tümüyle erkeklerden oluşan kadronun yerine bu sefer adet olduğu üzere kızlı erkekli bir kadro olması planlanıyor. Haftanın olayı artı arka plan hikayesi formülünü kullanacak dizimizin başarısını senaryo ve tabii ki oyuncular arasındaki sinerji belirleyecektir. Yine de açıkçası filmde de görüldüğü gibi bu konsept artık yaşını gösteriyor ve ortaya çok yaratıcı bir şeyler koyamadıkları takdirde bu markanın miladını doldurmuş olma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz geekler bu “yeni yeniden çevirim” dizi hakkında?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.