Çok sert ve çok iddialıyım: The Night Manager‘ın ana aşk üçgeninin üç köşesini oluşturan Tom Hiddleston – Hugh Laurie ve Elizabeth Debicki TV tarihinin gelmiş geçmiş en seksi üçlüsü olabilir. Bir noktada üçlü olarak aralarında gergolanmalar ve sürtüşmeler yaşarken ekrana doğru “Hadi öpüşün” diye bağırıp, koskoca John Le Carré’nin ağırlığına yakışmayan hareketlerde bulunduğum doğrudur.

Ancak The Night Manager elbette bunun da ötesinde bir işti. Şüphesiz çuvalla akan seksapel işin büyük bir parçasıydı, ama her şeyin temelinde pırlanta gibi bir casusluk hikayesi yatıyordu. Eğer bu tip işleri seven bir insansanız, Night Manager’a epey coşuyordunuz. Ve eğer Night Manager’a bu şekil epey coşmuş bir insansanız size çok iyi bir haberimiz var. 2. sezon için çalışmalar başladı.

Tom Hiddleston The Night Manager

İlk sezonu yöneten Susanne Bier, müjdeyi Screen Daily’ye verdi. Ancak işin içinde şöyle bir nüans var: Eğer iyi olmayacaksa, ikinci sezonu yapmayacaklar. İlk sezonu kaleme alan -aynı zamanda Hanna’nın da yazarı- David Farr vakti zamanında “Birileri benden sonra iyi bir fikirle gelirse yapılsın tabi, ama benim konuyla ilgili iyi fikirlerim bitti” diye demeç vermişti. Bier de az çok o hissiyatta. Screen Daily’ye verdiği röportajda şöyle anlatmış düşüncelerini usta yönetmen:

Hepimiz gerçekten bir ikinci sezon yapmayı çok istiyoruz, ama gerçekten yapmayı zerre istemediğimiz şey ilk sezonun çıtasına yaklaşamayan bir şey ortaya çıkartmak. Bu çok kötü bir fikir olurdu.

E çok doğru! Bier şunu diyor yani kıssadan hisse çıkartmak gerekirse: Biz birkaç yazar toplandık. Night Manager 2. sezon konuşmaya başladık. Ortaya çıkan fikirlere coşarsak yapacağız. Baktık çıkmıyor? E yaptık biz bir bundan tane zaten, mutlaka devamı gelecek diye de bir kaide yok. Biz Geekyapar alemi olarak bu yaklaşmı kutluyor, tebrikliyor ve devamının tüm endüstri genelinde gelmesini diliyoruz. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.