Şu dünya üzerinde bazı insanlar var; kendileri belki de ağız, burun, altın oran hesabı falan yapılsa, iş arkadaşımız Hilmi kıvamında olacaklar. Ama bir auraları var, bir havaları var. Bir bölümü oynadıkları çekici karakterlerden sirayet ediyor üzerlerine; bir bölümü de doğuştan geliyor. Ama bir kere o aura bendini çiğneyip kitlelere ulaştıktan sonra geri dönüşü olmuyor.

Bu tanıma en uyan aktörlerden ikisi muhtemelen Tom Hiddleston ve Hugh Laurie. Sırasıyla Loki ve Dr. House rolleriyle şöhreti yakalayan (hoş, Laurie House’a gelene kadar İngiltere’de çok meşhurdu zaten) iki aktör, kendilerini acayip bir şekilde Benedict Cumberbatch ve David Tennant ile birlikte yeni çağın seks ikonları arasında buldular. Bu ilgiden, bu çeşit alakadan kendileri memnun mu bilmiyoruz; ama muhtemelen ikiliyi bir araya getiren Night Manager‘ın yapımcıları, baya keyfini çıkartıyorlardır.

wdug4ckzrzzabcssm9lg

Aynen öyle efendim, bu ikili tuttular, altı bölümlük bir mini dizinin başına oturdular. Nisan ayında BBC ve AMC’de ortak olarak yayınlanacak olan dizi, geçtiğimiz senelerde birkaç işi sinemaya da uyarlanan büyük casusluk edebiyatı yazarı John Le Carre‘ın aynı adlı romanından uyarlanıyor. Dizide Hiddleston eski bir İngiliz askerini oynayacak, Laurie’de onun kovaladığı bir silah tüccarını canlandıracak. Mini dizide bunların haricinde Olivia Colman ve Elizabeth Debicki gibi İngiliz televizyonlarını takip edenlerin aşina olduğu isimler de rol alıyor.

Çekimleri gerçek bir John Le Carre uyarlaması ve bir casus işine yaraşır biçimde dünyanın dört bir köşesinde gerçekleştirilen, toplamda da 75 gün süren The Night Manager‘ın bir bölümünün de Türkiye’de geçtiğini hatırlatalım. Fakat bundan bir Tinker, Tailor, Soldier, Spy da beklemeyin. Soğuk Savaş sonrasında geçecek olan mini-dizide Hiddleston’ın karakteri Laurie’nin yanında gizli görevde olacağı için, mesele daha çok ikilinin ilişkilerine dikkat kesilecek. E bu da, iki aktörün kapasitesi söz konusu olunca büyük oyunculuk göreceğiz demek. Çok da memnunuz biz bu durumdan. Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.