Küçükken Altın Yumruk İstanbul’da filmini izlerken yaşadığım heyecanı sonradan profesyonel başarılarımdan dolayı ödül alırken yaşamadım sevgili geek alemi, bu burada naçizane bir itirafımdır. Bütün şehirlerarası otobüs yolculuklarımın gülü olan Jackie Chan‘in İstanbul’da film çekeceği, benim bildiğim soluduğum meydan ve sokaklarda adam döveceği fikri gerçekten duyduğum en güzel şeydi. Fikir öyle hoş gelmişti ki, filmin kötü olması önemli bile değildi. Getirdiler afiyetle yedik.

O günden bugüne koşullar çok değişti, fakat içimdeki küçük çocuk ne zaman ünlü bir yıldız İstanbul’a uğrasa, ne zaman meşhur bir seri Türkiye’yi ziyaret etse hâlâ el çırpıyor. James Bond üç kere geldi. Liam Neeson‘ın kızını bir kere burada kaçırdılar. The International‘da uğradılar hatta bilakis Haluk Bilginer’i de çıkarttılar karşımıza. Şimdi sıra Denzel Washington da. The Equalizer 2 ile Denzel İstanbul’a geliyor. Fragmanı durumu şöyle anlatıyor:

Maşallah ilk sahne zaten insanın görmeye ihtiyacı olduğunu bilmediği her şeyi içinde barındırıyor. Belli ki bir dini cemaat lideri cosplay’i ile düşmanların arasına sızmaya karar vermiş olan Denzel, ince belli bardaktan çayını içerken kötü karakterlerle yüzleşiyor, takma sakalı ve takkesiyle adam dövüyor. Fragmanın geri kalanında İstanbul çok yok, o yüzden büyük beklentide olmayın. Ama işte TCDD, işte ince belli bardak, işte Denzel; burası doğru.

Şimdi filme gelecek olursak… İşte film ya. Film yani, ne bileyim. Equalizer 1 neydi, Equalizer 2 ne olsun bilmiyorum. Liam Neeson’ın absürt Taken başarısı sonrası ortaya çıkan ssk emeklisinden aksiyon yıldızı çıkartma furyasının eli yüzü düzgün bir mensubu Equalizer. Kadrosunda Pedro Pascal, Bill Pullman, Melissa Leo ve Ashton Sanders gibi güzel isimler var. Yönetmen Antoine Fuqua, ki Washington kendisiyle daha önce pek çok kez başarıyla çalıştı; hem Training Day‘de hem Magnificent Seven‘da. Bunlar haricinde de bizim için filmin adı Denzel Washington İstanbul’da. Çıkış tarihi 14 Eylül 2018. Amerika’da 20 Temmuz’da vizyonda olacak.

Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.