Kingsman: The Golden Circle‘ı izlemiş miydiniz? Denk gelişip bir türlü film hakkında konuşamadık, ondan sebeple müsaadeniz varsa iki rekat bir filmi övmek istiyorum. Matthew Vaughn abimiz aşağı yukarı ilk filmde kullandığı numaraları ikinci filmde de kullanmış; sadece her şeyi biraz daha abartmış. Kanı biraz daha abartmış, vahşeti biraz daha abartmış, koreografileri biraz daha abartmış, konu da hakeza… Baya eğlenceli, seyirliği yüksek bir film çıkartmış ortaya.

Bütün bu keyfin sefanın içerisinde en enteresan detay da Elton John‘ın Elton John olarak filmde kapladığı yer. Britanya’dan çıkan büyük müzisyenlerin şanlı tarihinde kendine has özel bir yere sahip olan John, filmde kötü kadının kendi kötü emelleri için kaçırıp kölesi ettiği kendisini canlandırıyordu. Setteyken filmin başrolü Taron Egerton‘la laflama şansı oldu mu bilmiyoruz, fakat olduysa belki de iki üç ipucu vermiştir. Zira Egerton şimdi bir sonraki filminde Elton John’ı canlandıracak.

Adını John’ın mühür parçası Rocket Man‘den alacak olan Rocketman, Deadline’ın haberine göre Dexter Fletcher tarafından yönetilecek. Fletcher daha önceden Egerton’ı Eddie the Eagle filminde de çekip çevirmişti. Allah’ı var, Fletcher yönetmenlik dünyasında eski bir adam değil. Ancak İngiliz televizyonlarına ucundan dahi olsa göz gezdiren herkes simasını tanıyordur. Bir ara Türkiye televizyonlarında da yayınlanan Hotel Babylon‘dan tut da Band of Brothers‘a kadar pek çok yerde boy gösteren Fletcher için Rocketman dördüncü uzun metraj film olacak. Wild BillSunshine on LeithEddie the Eagle ve şimdi de Rocketman.

Egerton da malumunuz, yükselişte olan bir aktör. Büyük patlamasını Kingsman ile yaptıktan sonra Eddie the Eagle’ın yanı sıra Sing gibi projelerde de boy gösteren Egerton’ın Elton John olarak performansına şarkı söylemeyi de dahil edeceği belirtiliyor. Artık samimiyetine inanmak size kalmış, ancak gelen duyumlar arasında “Millet Egerton’ın vokal kapasitesine öldü bitti lan” gibi yorumlar da var. Bakalım, göreceğiz. Henüz daha filmin ömrünün çok başındayız. Şimdilik gözüken her şey doğru gibi ama, siz ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.