Marvel Cinematic Universe, şimdiye kadar yirmi dört film sundu bize. Bunların arasında beğendiklerimiz oldu, beğenmediklerimiz oldu, bayıldıklarımız oldu. Bana kalırsa bu haliyle MCU’yu; birbirinden farklı lezzetlerle dolu, dev bir açık büfeye benzetmemiz yanlış olmaz. Belki tüm içerikleri herkese hitap etmiyor fakat herkese hitap edecek bir içeriği mutlaka içerisinde barındırıyor. Marvel Cinematic Universe’ün, galaktik hikâyelerini merakla bekleyenler için ise bugün, Eternals’dan son bir fragman daha yayınlandı. Gelin, önce afiyetle izleyelim:

Eternals konsepti ilk çıktığında, böylesine güçlü varlıkların neden Thanos’a engel olmadığını sorgularken bulmuştuk kendimizi. Daha sonra ise Eternals ekibinin, Thanos’u müdahale etmeye değer bir tehdit olarak görmediğini ve Loki dizisinde tanıtılan Kang’ın ortaya çıkmasından sonra olaylara dâhil olmaya karar verdiğini düşünmüştük. Fakat öyle gözüküyor ki Eternals, başlangıçta Thanos’a karşı mücadele etmese de onun sebep olduğu sorunları çözmek için bir adım öne çıkmaya karar veriyorlar.

Final fragmanı, ilk fragmanın açıklayamadığı birçok şeyi açıklaması bir kenara, filme heyecanlanmamız için de çok büyük ögelere sahip. Bu fragman ile beraber hem Eternals’ın amaçlarını, düşmanlarını, neden olaylara müdahale etmediklerini anlıyoruz hem de Oscar ödüllü yönetmen Chloé Zhao’nun sinematografik becerilerine hayran kalıyoruz. Eternals filmi, daha şimdiden her bir sahnesini poster olarak bastırıp, duvarlarımıza asma isteği uyandırıyor. Marvel’ın şimdiye kadar gördüğü en kaliteli işlerden biri geliyor desek yalan söylemiş sayılmayız.

Genel olarak fragmanın tamamına heyecanlansam da iki şey var ki gerçekten tüylerimi diken diken etti. Bunlardan ilki, Game of Thrones’da Robb Stark olarak gördüğümüz Richard Madden’ın canlandırdığı Ikaris karakterinin, Deviantlar’dan biriyle gökyüzünde yaptığı savaş. Özellikle birçoğumuzun en iyi süper kahraman aksiyon sahnelerinden biri olarak gördüğü, Man of Steel’deki Kal-El ve Zod savaşını hatırlatan bu sahne, beni inanılmaz etkiledi.

Beni etkileyen ikinci sahneyi tahmin etmek ise çok zor değil zira hepinizin aynı sahnede nefesini tuttuğunu varsayıyorum. Bütün heybetiyle bir anda karşımıza çıkan Celestial, gerçekten şimdiye kadar Marvel evreninde gördüğüm en epik varlıklardan biri oldu. Bu vesileyle de bir kez daha filmin sanat tasarımını öveyim istiyorum. Çok güzel gözüküyor yahu!

Siz nasıl buldunuz sevgili geekler Eternals’ın son fragmanını? Film için heyecanlı mısınız? Film hakkındaki teorilerinizi duymak için can atıyorum. Yorumlara yazın, bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Sizin şu Man of Steel aşkınız beni öldürüyor. En iyi süper kahraman aksiyon sahnelerindenmiş 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.