Her seferinde kendimi sakinleştirip, “Zaman Çarkı dizisine daha fazla heyecanlanmayacağım” diyorum fakat diziden gelen en küçük bir habere deliler gibi coşup, yazının başında buluyorum kendimi. Dostlarım galiba benim gözüme perde indi ve ben diziden gelen herhangi bir şeye kötü diyemiyorum. Her şey beklediğim gibi gitmez ve Wheel of Time dizisi kötü çıkarsa inanılmaz mutsuz olacağımı gerçeği bir tarafa, sanırım ben artık bu diziyi çok yersiz öveceğim. Önce gelin buraya toplanma nedenimiz olan Entertainment Weekly’nin bizimle buluşturduğu Wheel of Time görsellerine bakalım, sonra da konuşmaya başlayalım.

Aşk mı? Tar Valon bu haldeyken mi?

İlk fotoğrafımızda, İki Nehir’den Egwene al’Vere ve Rand al’Thor’a bakıyoruz. Bu ikili küçük köylerinde sürekli birbiriyle yakıştırılan ve zamanı gelince evleneceği düşünülen bir çift olarak karşımıza çıkıyor kitaplarda. Aslında ikisi de birbirine karşı boş değil fakat ilerleyen zamanlarda durum… Birazcık karmaşıklaşıyor diyelim şimdilik. Yine de ilerleyen zamanlarda bu ikiliye daha fazla değinme fırsatı bulacağız.

Her şeyin sahtesi olur, Ejder’in bile!

Sizlere daha önceki yazılarımda Zaman Çarkı evrenini anlatırken, bu evrende büyünün sadece kadınlar tarafından kullanılmasına izin olduğunu ve yönlendiren erkeklerin, kadınlar tarafından yakalanarak Tek Güç’e ulaşmalarına engel koyulduğunu söylemiştim. Tabii buna, dünyayı Karanlık Varlık’ın elinden kurtaracak Yenidendoğan Ejder dahil değil. Ama yüzyıllar boyunca bazen, yönlendirebilen bir erkek çıkar ve kendisine Ejder diyerek etrafına Ejder’e inanan insanları toplar. Bu resimde de, o sahte ejderlerin en sonuncusuna Logain’e bakıyoruz. Kendisine ne hakla Ejder dediğini ise daha sonra öğreneceğiz. Şimdilik bunları anlatmak için erken.

Karanlığın bile korktuğu bir karanlık: Shadar Logoth

Zaman Çarkı evreni ilk bakışta her ne kadar siyah ve beyaz karakterlerden oluşuyor gibi gözükse de aslında grinin tüm tonlarına hakim bir karakter portföyü var. Burada Lan ve Moiraine Sedai’nin bir yerden kaçmaya çalıştığını görüyoruz fakat aslında bu yer, neredeyse bir karakter diyebileceğimiz kadar spesifik özelliklere sahip. Önceleri Aridhol denilen bu şehir, karanlık bir gücün esiri olduktan sonra içerisine giren herkes için ölümcül bir tehlike saçar. İyi ve kötü arasındaki savaşın hangi tarafında olduğunuza bakmaksızın, sizi yok etmeye çalışır. Çok büyük olaylara da ev sahipliği eder.

İki Nehirliler, karanlığın üstüne yürüyor!

Ve ana kadromuzun tamamına ilk bakış. Özellikle bu resim çevresinde, görsellerin inanılmaz ucuz bir fantastik yapımı andırdığını söyleyenler olsa da ben onlara katılmıyorum. Resimde gördüğüm şeyin, dizinin zerinde hiçbir efekt yapılmamış, en ham hali olduğunu düşünmekle beraber, karakterlerin görüntüsü inanılmaz tatmin ediyor. Özellikle Mat, Perrin, Egwenne ve Rand gerçekten şahane duruyorlar. O yüzden bu resimden ben oldukça memnunum diyebilirim.

Ben yine coştukça coştum ama sizin fikrinizi de merak ediyorum. Siz ne diyorsunuz Wheel of Time dizisinden gelen görseller hakkında? Sizce benim beklediğim kadar güzel olacak mı yoksa yine boşa mı ümitleniyorum. Dost acı söyler diyerek yorumlarınızı bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Comments are closed.