Hemen hemen hepimizin, izlerken kendini daha rahat hissettiği filmler vardır. İzlenecek bir sürü yeni film olmasına rağmen boş vaktimizde ilk aklımıza gelen filmler bunlar olur ve her sahnesini ezbere bilmemize rağmen yine bu filmleri izleriz. Benim için bu filmlerden biri, çocukluğumun en güzel anılarını hatırlatan Evde Tek Başına serisiydi mesela. Bu yüzden bugün size Evde Tek Başına serisinin geri döndüğünü bildirmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Her şeyden önce oyuncu seçimini övmek istiyorum müsaadenizle. Yani Evde Tek Başına filmlerini çekmek çok zorlu bir karar. Zira herkesin samimi duygularla hatırladığı film serisini, tek bir kararla ucuz bir komedi filmlerine çevirebilirsiniz. Bu kararlardan en büyüğü de tabii ki başrol oyuncusunu çok iyi seçmek. Ve bu konuda söylemem gerekiyor ki Jojo Rabbit filmi ile hepimizin yüzünde büyük bir tebessüm oluşturan Archie Yates’in başrolünde olduğu Home Sweet Home Alone filmi benim kalbimi çalmayı başardı. Archie’nin bahsettiğimiz Jojo Rabbit’deki munzur tavırlarının Evde Tek Başına filmi için çok yakışacağını şimdiden söyleyebiliriz sanırım.

Film hakkında konuşacak olursak, tam anlamıyla klasik bir Evde Tek Başına işte. Ailesi Japonya’ya tatile giderken geride bırakılan Max Mercer’ın, evine girmeye çalışan hırsızlara dünyayı dar edecek ve bunu yaparken de bizi eğlendirecek. Hem orijinal seriye olan nostaljik duygular hem de Evde Tek Başına’nın alametifarikası şakalarının 2021 yılına uymadığı için filmin çok tutmayacağını düşünsem de özellikle yeni nesil için güzel bir deneyim olacağını düşünüyorum. En azından Space Jam 2 gibi olmayacağından eminim yani.

Dan Mazer ‘ın yöneteceği Home Sweet Home Alone filminde Archie Yates, Ellie Kemper, Rob Delaney, Aisling Bea, Kenan Thompson, Tim Simons, Pete Holmes, Devin Ratray, Ally Maki ve Chris Parnell gibi oyuncular yer alıyor. Fakat bu isimler arasında orijinal Evde Tek Başına çocuğumuz Macaulay Culkin‘in yer almaması beni birazcık üzdü. Gelip bir cameo yapsaydı mükemmel olurdu gerçekten.

Disney Plus platformunda 12 Kasım tarihinde yayınlanacak Home Sweet Home Alone için ben oldukça mutluyum. Filmi büyük bir mutlulukla izleyeceğimden eminim açıkçası. Kötü olursa da açar bir kere daha orijinal Evde Tek Başına serisini izlerim, ne olacak sanki… Hatta durun ben gidip şimdiden izleyeyim.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.