Yani… Böyle bir şeyden nasıl haberim olmamış olabilir? Ben ki yılladır oyun haberi yazıyorum, bunu ne ara ıskalamış olabilirim? Benim hasta olup çalışmadığım bir gün böyle bir şey yaşandı da o gün, o saat herkes bir daha bunun hakkında konuşmama kararı mı aldı nedir? Nasıl böyle bir şey mümkün olabilir sevgili oyun dünyası, dalga mı geçiyorsunuz benimle yahu?

Neyden mi bahsediyorum? Total War: Warhammer’dan tabii ki. Merak etmeyin, oyunun kendisini yeni öğrendik; sıcak sıcak sizlere sunuyoruz. Ay sonunda hayranların eline geçmesi gereken bir Art Book’ta bahsediliyormuş kendisinden. Bu kitap bir şekilde bir hayrana gereğinden erken ulaşınca, oyun da haddinden önce duyurulmuş olmuş. Evet, bu resmi bir bilgi artık: Creative Assembly Total War: WARHAMMER diye bir oyun yapıyor, oyun Games Workshop’un Warhammer evreninde geçecek, fantastik olacak ve evet, aynı anda bir yandan Dawn of War, bir yandan Rome: Total War oynayanlar için bir rüya gerçek olacak.

v0mmihy6sfha6gu2qjwz

Fakat benim hayıflandığım şey şu: Meğerse Creative Assembly Games Workshop ile taa 2012’de bir lisans anlaşmasına girmiş. Bunu da daha önce hiç duymamışım, iyi mi? Ben ki Warhammer evrenine hürmeti yüksek, Total War oyunlarına aşık bir insanım; şu an yaşadığım heyecanı ve gazı daha uzun süredir yaşayabilirdim. Ümitle bakmadığım takvim yapraklarına, merakla F5’lemediğim internet sayfalarına yazık oldu sevgili geekyapar.

Peki o zaman ana meseleye gelelim, bu oyun güzel olur mu? İki sene önce sormuş olsanız, “ne demek yani?” der geçerdim, ama elimizde Total War: Rome II gibi Early Access’teyken tam oyun kisvesinde çıkmış bir iş var. Bu gerçekten de büyük bir eksi teşkil ediyor Creative Assembly’nin karnesinde, fakat geçen sene de Alien: Isolation ile lisanslı bir oyun nasıl yapılır onun da dersini vermişlikleri var. O yüzden biz Rome II’yi yokmuş gibi düşünüp, tam gaz heyecanlanmaya devam ediyoruz. Siz de katılmaz mısınız?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Comments

  1. Tutku Tuzlu Reply

    İlk kez Total War oynadığımda benim aklıma gelmişti. Çünkü Warhammer’ın masaüstü oyunu tam Total War oynanışına uygundu. Bi türlü neden RTS oyunları çıkardıklarına anlam veremezken, en sonunda doğru yolu bulmuşlar. Warhammer’ın masaüstünü de bi arkadaşım yurtdışından getirtmişti. Maketleri yapması, boyaması, yer şekilleri falan derken bana çok uzun uğraş gibi gelmişti. Böylesi daha pratik sanki. 🙂

  2. meslekideformasyon Reply

    THQ iflas ederken 40K serisini SEGA’ ya satmıştı diye hatırlıyorum. CA ve SEGA 40K ile iligli bir oyun mutlaka çıkartacaklardır.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.