Evet, farkındayım, çok heyecan verici bir haber değil bu. Aranızdan filmi gerçekten seven var mı bilmiyorum. Şahsen ne fragmanları, ne de hakkında verilen demeçler ve beyanlar bende iyi bir intiba bırakmadığı için sinemaya gitmeyi bırakın, evimde kendi olanaklarımla bile izlemeyi tercih etmediğim bir film oldu benim için Teenage Mutant Ninja Turtles. O yüzden ikincisinin çekimlere başladığını duyunca da içimde fırtınalar kopmadı, vücudum bir toz ve gaz bulutu içerisinde kalmadı, kendimi duvarlardan duvarlara çarpasım gelmedi…

Ama yine de not düşmekte, seveni varsa haber vermekte fayda var. Collider’a bir röportaj veren film yapımcısı Andrew Form, Teenage Mutant Ninja Turtles 2 ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. Anladığımız kadarıyla film şu an pre-prodüksiyon aşamasında. Çekimlerin kendisi ise Nisan ayında New York City’de başlayacak. An itibariyle filmin yönetmenliğini yapacak isim de Earth to Echo filminden tanıyor olabileceğiniz Dave Green gibi gözüküyor.

teenage_mutant_ninja_turtles_tmnt_2014-wide

Filmin kadrosu henüz belli değil, fakat ilk filmdeki ana kadronun döneceğini varsayabiliriz. Anladığımız kadarıyla ilk film için planlanan, fakat pre-prodüksiyon aşamasında filmden çıkartılan Bebop ve Rocksteady filmin ana kötüleri olacak. Kulağımıza gelen duyumlar arasında hokey maskeli anti-kahraman Casey Jones’un da filmde bir role sahip olabileceği var.

Filmin çıkış tarihi hâla aynı, 3 Haziran 2016’de şimdiden aldığı Razzie adaylıkları ve kötü eleştirilerle son dönemlerin en kötü filmlerinden biri sayılan Teenage Mutant Ninja Turtles’ın devamını sinemada izleyebileceğiz. Şahsi kanaatim, ilk filmiyle ortalama bir gişe yapan (yaklaşık 500M$) filmin, ikincisinde bir veya öteki şekilde patlayacağı yönünde. Ya bu sefer bir şeyleri doğru yapacaklar; millet sinemaya akın edecek, ya da ilk filmden ağzı yananları geri ikna edemeyecekler ve Michael Bay imzalı Ninja Turtles filmlerine resmen veda edeceğiz. Siz hangisini daha yakın görüyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Comments

 1. Affedilmeyen Reply

  Gise de ilk film kadar bir başarı bile elde edemeyeceklerine kesin gözüyle bakıyorum. Malum filmi izlemeye sinemaya gidenler beğenmedi. Begenmedikleri filmin ikincisine de biraz zor giderler (en azından ben gitmezdim). Daha çekimlere başlamamışken filmi iptal etseler kimse ‘n’apiyonuz bilader siz’ demez. Yani demem o ki; yapmayın çocukluğumuzun TMNT’ini daha fazla rahatsız etmeyin.

 2. Tutku Tuzlu Reply

  Yılın en büyük hayal kırıklığını tartışmasız hakediyordu TMNT. O kadar naif, o kadar mutlu, motive izlememe rağmen, film bittiğinde yanımda Michael Bay olsa girişirdim acımadan. Transformers’a yaptıkları gibi, yüzeysel, sıradan, laubali, klişe dolu, senaryo saçmalıklarından geçilmeyen, saçma sapan aksiyon sahneleriyle bezeli ve inanılmaz yapmacık duran bir film haline getirmişler. Bak hala Rocksteady-Bebop görünce haberde içim kıpır kıpır oluyo. Ama filmde April’a, Shredder’a yaptıklarını düşündükçe olmasın diyorum. İlk Ninja Turtles filmi (Sene 1990. 25 yıl olmuş. Walla yaşlandım ben ya 🙁 ) bile kat kat güzeldi. Keşke şu filmlerin ruhunu, anlamını, değerini bilen birileri çekse de biz de keyifle izlesek.

 3. Can Doğanay Reply

  Yıllardır hardcore TMNT hayranı olan ben, Allah Michael Bay’in cezasını versin diyorum ve susuyorum…

 4. zamaninda bana kanalizasyonda yasama hayalini kurduran, her ne kadar filmden memnun olmayanlar arasinda olsam da beni heyecanlandiran haber

 5. En güzeli de Geek olduğu için sevmediğiniz haberleri de vermeniz bence.TMNT ile ilgili bir yazı olduğu için tek dikkatimi çeken bu oldu, esneyerek okurdum yoksa…

 6. LuckyThirteen Reply

  tmnt değil megan fox filmiydi resmen ilk film. yarım saat dayanamadım kadına ve rezalet oyunculuğuna.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.