Harley-Quinn-by-Bruce-Timm
Orjinal Harley Quinn

Batman: The Animated Series’de Bruce Timm ve Paul Dini tarafından yaratılan Harley Quinn, yıllar geçtikçe hem Batman dünyasının vazgeçilmez bir parçası oldu, hem de şekli ve cilveleriyle hayranlarının sevdiği bir karakter oldu.

Elbette, Batman çizgi romanlarının ruhu yıllar arasında değişti. Daha sert ve karanlık öykülerde Quinn ortadan kayboldu, hikaye Joker’e odaklandı, zaman geçince bir anda ortaya çıktı…

New #52 başladığında DC bu işe bir dur diyerek Joker ve Harley’i ayırdı, Joker’i de o dönem ortadan kaldırdılar. Joker’inin ölümüne yas tutan Harley başka maceralar yaşadı.

Arkham'da tanıdığınız Harley Quinn
Arkham’da tanıdığınız Harley Quinn

Harley Quinn artık DC okurları için ilginç bir noktada.

Harley, tıpkı Joker gibi dördüncü duvardan okura hitap edebiliyor, ancak bir yandan da o kadar tehlikeli bir manyak değil. Harley, bir şekilde kapak kızı olarak her zaman iyi satıyor. Cosplay’ini yapmayı insanlar seviyor. Her kalıbın şeklini alabiliyor.

Nihayetinde DC “Fanlar ne istiyorlarsa verelim” diyerek Harley’nin bağımsız kendi maceralarını çıkartmaya karar verdi.

Harley Quinn’in yeni çizgiroman serisinde başlangıç ‘sıfırıncı sayı’ ile oldu. Hikaye tadında bir şey yok, Harley ve serinin yazarları bir arada muhabbet edip nasıl bir şey yapacaklarının pazarlığını yapıyorlar. Her sayfada farklı bir çizerin eseri var, 17 kalemden geçiyor Harley’nin çizimleri.

harley_quinn_number_0

Harley Quinn sevenler kaçırmadan okusun, büyük hayranı olmayanlar da bu deli kızın yeni maceralarına dikkat etsin diyoruz.

*Bu arada okurumuz Ogan Özbay hatırlatıyor, 2001 – 2003 yılları arasında Harley Quinn’in bir serisi daha olmuştu. Umarız sonu bu sefer ilk serideki gibi olmaz!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.