Fantastic Four’un yapımı süresinde yaşadığı problemler dillere destan oldu artık zaten, illa ki bir yerde denk gelmişsinizdir. Gelmeyenlere kısa bir hatırlatma geçelim. Josh Trank’in yönettiği filmin ilk müsveddesini Jeremy Slater yazmıştı aslen. Fakat bir noktada, Fox’un Trank ile yaşadığı problemler, filmin bütçeyi aşması ve genel olarak gidişattan memnun kalınmaması; göreve X-Men: Days of Future Past’in yazarı Simon Kinberg’in atanmasına, ve Kinberg’in senaryonun son kısımlarını revize etmesine sebep oldu.

The Fantastic Four Poster

İşte BirthMoviesDeath sitesi, Slater’ın ilk müsveddesini eline geçirdiğini iddia etti ve detayları paylaştı. Şimdiden söyleyelim, eğer henüz filmi izlemediyseniz, içerisinde bazı spoiler’lar olabilir. Zira film, büyük ölçüde orijinal müsveddeyi kullanmış. Yalnız içerisinde bazı farklılıklar var. Ben ve Reed’in ilişkisi az çok benzer. Müsveddede, Reed ve Victor üniversitede tanışıyorlar. Victor inceden Reed’in araştırmalarını Latveriya’ya satıyor, Sue da Baxter binasında Dr. Elder ile birlikte yapay yaşam üzerine çalışıyor. Bu yapay yaşam, sonradan ikonik Fantastic Four düşmanları Moloid’ler olarak geliyorlar filme.

Negative Zone’a ulaşmak isteyen Reed ve Victor’a okuldan izin çıkmıyor, bu yüzden gizli denemeye karar veriyorlar. Reed destek olması için o sırada ordu mensubu olan Ben’i, Susan da kardeşi Johnny’yi çağırıyor. Portaldan Victor, Reed ve Ben geçiyorlar. Karşılarında yıkık bir uzaylı şehri buluyorlar. Şehrin içerisinde de Galactus var. Galactus ellerinden Kara Madde fırlatıyor, Victor vuruluyor; ikili de tam kaçarken, Sue ucu ucuna portalı kapatabiliyor ve böylece beşi birden güç kazanıyorlar.

Sonra film dört sene ileri atlıyor. Reed Toyota’ya FantastiCar prototipi satmaya çalışıyor, Ben’i ordu ele geçirmiş, Johnny reality şov yıldızı olmuş, Sue da kendini Baxter’a kapatmış. Sonra Latveria kendi Quantum geçidini yapıyor, yalnız gidenlerin yerine tamamen Dark Matter ile kaplanmış ve artık Galactus’un elçisi olmuş Doom dönüyor. Bu sırada Dr. Elder Mole Man’e dönüşüyor, Reed Fantasticar’a atlayıp geliyor, Johnny kameralarla iştirak ediyor ve komple ekip beraber dövüşüp karşıdaki düşmanı alt etmeye çalışıyorlar.

fantastic-four-photo-sue-storm-gallery-image

Son dövüş Latveria’da, Doom’la gerçekleşiyor, fakat bu dövüşün sonunda Doom’un Negative Zone’da mahsur kaldığını, Dünya’ya gelenin bir Doombot olduğunu, Victor’ın da Doombot’unu dünyaya Galactus’u yok etmek için yolladığını öğreniyoruz. Doombot yeniliyor, Fantastic Four toparlanıyor, Reed Galactus tehdidine yönelik gençleri eğitmek için Baxter Binası’nda bir merkez açıyor. Biz de şimdi topu size atıyoruz. Bu senaryo sizce nasıl duruyor, ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.