Bu antoloji seri formatını hayatımıza sokan herkesten Allah razı olsun. Gerçekten. Bu dilediğim razılığın birkaç katmanı var. Her şeyden önce, her sezon ayrı bir heyecan, ayrı bir keyif oluyor bu sahnede. Bambaşka konular işlenebiliyor, bambaşka zaman dilimlerine gidilebiliyor, bambaşka şeyler söylenebiliyor. Onun da ötesinde, aktörler için mükemmel bir orta nokta. Hem kaliteli bir dizide oynayıp prestij kapabiliyorlar, hem de uzun süreli bir vaadin altına girmiyorlar.

Yani diğer tüm şeyleri geçtik, bize de burada iyi iş çıkıyor yahu! Antoloji serilerin bir sonraki sezonları neyle ilgilenecek, yönetmen kim olacak, hikaye nereye gidecek, aktörler kim olacak? Bu sorularla bir yaz burada ekmeğimizi çıkartıyoruz şükür. E kendimiz de gördükçe seviniyoruz be. Hele ki Fargo gibi iyi bir dizi söz konusuysa. Hele ki sağlam bir oyuncunun kadroya katılması haberi geldiyse. Şimdi olduğu gibi.

fargo-season-2

İlk sezonunda Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman ve Colin Hanks dörtlüsüyle, 2006’da geçen bir hikaye anlatan ve Coen biraderlerin aynı adlı filminden uyarlanan Fargo’nun ikinci sezonu 1979’da geçmiş ve başrollerünü Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart ve Ted Danson paylaşmıştı. 2010 yılında, ilk sezonun dört yıl sonrasında geçecek olan üçüncü sezonun da kadrosu bunlar kadar kalabalık olacaktır illa ki, ama biz şimdilik sadece açıklanan iki başrolle yetinelim. Star Wars, Trainspotting gibi işlerden tanıyor olabileceğiniz Ewan McGregor ve Big Fish, Moulin Rouge gibi filmlerin hayranlarının yakinen tanıdığı Ewan McGregor.

Yok, yanlış yazmadık. Ewan McGregor iki rol oynayacak dizide. Kendisi Minnesota’da emlak zengini, aile babası Emmit Stussy’yi ve onun gölgesinde kalan, hafif ezik küçük kardeş Ray Stussy’yi canlandıracak. Basın bildirisinden anladığımız kadarıyla Fight Club-vari bir durum yok burada, McGregor gerçekten de iki kardeşi canlandırıyor. Ama elbette, burası Fargo, burada her şey gerçek. Biz o yüzden nefesimizi tuttuk, heyecanla McGregor’un bu çift rolden ne gibi mucizeler çıkartabileceğini görmek için bekliyoruz. Fırsat bu fırsat, bir Emmy falan kazanırsa bu rolle, vallahi da içten seviniriz ya!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.