Bunu daha önce muhakkak konuşmuş olmamız lazım; ama ben yine de yinelemek istiyorum: CW’nın yaşınız on yediden yüksekse izleyen için çok kötü bir kanal olduğu konusunda aşağı yukarı mutabıkız değil mi? İlla ki sevdiğiniz bir iki dizisi, kaliteli bulduğunuz birkaç işi vardır. Ve bu söylediğim şey, on yedi yaşından gençseniz CW dizileri sevmenin ayıp olduğu anlamına da gelmez. Ben on yedi yaşımdan küçükken de CW vardı; afiyetle Veronica Mars yerdik.

Ama CW, yani, çok kötü be. Haklarını verelim, Amerikan televizyonlarının en belirgin stil sahibi kanalı kendileri muhtemelen. Başka hiçbir kanalın dizisini logosuz izleyince, nerede yayınlandığını tahmin edemiyorsunuz. Ama CW için öyle değil. Bir dizide lüzumsuz motivasyon mesajları, anlamsızca uzayan aşk üçgenleri ve iki adımda bir sorumluluğu / güveni / yalan söylememeyi öğrenen; finalde de bu öğrendiklerini izleyiciye anlatan karakterler varsa, o dizi bir CW dizisidir.

Peki o zaman soru şu, bu formüle harfiyen uyacağı her hâlinden belli olan bir dizi, siz bu formülden bir hayli tiksiniyorsanız da sizi etkileyebilir mi? Ben şahsen bu sonbaharda bu sorunun cevabını bulacağım. CW, 2016-17 sezonu için başlatacağı yeni dizilerden olan No Tomorrow’u tanıttı geçtiğimiz gün. Gerçekten harika bir konusu var dizimizin. Genç bir kız var, hayatını “Millet ne der?” gerginliğiyle geçirmiş, bir oğlanla tanışıyor; oğlan ona kıyametin geleceğini söylüyor. Beraber günü yaşamayı öğreniyorlar. Yani evet, dizimiz pre-apokaliptik.

https://youtu.be/pHomgpe_HYE

Muhteşem değil mi? Gerçekten tüm CW dizisi olma özelliklerini taşıyacağı daha şimdiden belli. Fragman da bangır bangır bağırıyor zaten. Ancak, öte yandan, “olmuş” olması gereken bir süper kahramanın iki bölümde bir sorumluluk çıkarımı yapmasını izlemektense, toplum baskısıyla sıkışıp kalmış bir insanın her hafta “Kıyamet gelmeden önce yapılacaklar” listesinden yeni bir şey silmesini izlemeyi tercih ederim. Sizin tercihler ne yönde?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.